Kävin tänään ajamassa Lacetti 1.4SE:n. Olen pettynyt.
Ei ollut keskuslukitusta, ei sähköisesti säädettäviä ulkopeilejä. Kasettisoitin näkyi olevan ( ! ). Tavaratila erittäin pieni.
Hyvää oli pirteä moottori.
Daewoon kotisivuilla http://www.gmdaewoo.fi/models/lacetti/index.htm kerrotaan kyllä että autossa on cd-soitin ja keskuslukitus. Tahallaan antavat värää tietoa. Miksi?
Lacetti pettymmys
5
2369
Vastaukset
- KJS
Kysyitkö noista asioista myyjältä? Joskus olen törmännyt jonkun muunkin merkin kohdalla siihen, että ensimmäiset Suomeen saadut autot poikkeaa varustelultaan joissakin kohdin.
- Koe-ajaja
Sanoi ettei halvimmissa Nubirassakaan ole keskuslukitusta, onko näin?
- ....
Koe-ajaja kirjoitti:
Sanoi ettei halvimmissa Nubirassakaan ole keskuslukitusta, onko näin?
Eikä nopeusmittaria.
- eyelid
joku järki nyt kätee käyt testaamassa jonkun karvalakki mopo 1.4:sen joka on lähestulkoon ilmanen? testaisit edes sellasen version autosta kun se on aluperin suunniteltukkin kunnon koneella noitten mopojen sijaa kuten suomalaisilla aina tapana on.
- Mara
Joo, mut sä koeajoit SE-mallin. CDX-mallista löytyy mainitsemasi varusteet. Tämä on kyllä mainittu mainoksissakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054040Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv552266Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731591Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko5984- 66824
- 20784
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117778- 62748
- 39742
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49738