PlusTV-kanavat näkyvät 10 päivää ilmoitetun lopetuspäivän jälkee

Ihmeissään oleva

Irtisanoin PlusTV-kanavat hyvissä ajoin sopimusehtojen mukaisesti loppumaan sitovan sopimuskauden päättyessä. Lähettivät myös kirjallisen irtisanomisvahvistuksen, jonka mukaan kanavat loppuvat automaattisesti 14.1.2011. Kuitenkin vielä nytkin 24.1.2011 kaikki aikoinaan tilaamani kanavat näkyvät. Omien sivujen mukaan minulla ei kuitenkaan ole enää voimassaolevaa tilausta, eikä maksamattomia maksuja. Mistäköhän tässä on kyse ? Milloin teillä muilla kanavia irtisanoneilla niiden näkyminen on loppunut ?

4

828

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaapeliasuntoinen

      monasti käy kaapelissakin kun lopettaa jonku paketin niin se näkyy monta pv esim lopetin perjantaina disneyn ja nyt tiistaina muksu vielä kattelee sitä,kyllä toi disney loppuu ehkä huomenna tai tänään mutta aina ne on loppunu jossain vaiheessa,ole huoleti sinua ei velvoita enää mikään jos se näkyy koska kirjallinen vahvistuski löytyy kyllä se loppuu kohta,uutta laskua sulle ei tule enää

    • Elin Kuuva

      Tuo vaihtelee, joskus plustv:n näkyvyys loppuu seuraavana päivänä ja joskus muutaman viikon päästä. Näin olen huomannut kun välillä pitää taukoa tilauksessa. Canalplussaa katselin joskus kun se oli vielä Canal Digitalin myynnissä kuukauden tilauksen päätyttyä.

    • joskus näkyy

      Joo joskus kestää ennekuin kanavat poistuu. Samoin internet toimi minulla monta viikkoa yli ajan.

    • sdgsdgsdg

      Kun korttiin lähetetään aktivointisignaali, se lähetetään pariksi viikoksi kerrallaan. Eli tuo korttihan ei ole mikään tietokone, että se tietäisi milloin olette jotain lopettaneet tms.

      Kortin aktivointi tapahtuu Digitan lähettämien aktivointisignaalien perusteella. Kun aktivointisignaali tulee TV-lähetyksen mukana, kortille kerrotaan mikä on sen viimeinen voimassaolopäivä. Tämän takia joskus voi käydäkin niin että jos televisiota ei olla katsottu loman tms. takia vähään aikaan, kortin aktivointi "vanhenee" ja kanavat lakkaavat näkymästä. Tämä tottakai korjaantuu heti kun kortti nappaa lähetyksestä taas uuden aktivointisignaalin seuraavaksi pariksi viikoksi.

      T: PlusTVtä myynyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      172
      10442
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2843
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2578
    4. 86
      2422
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      149
      2142
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1988
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1421
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1415
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1225
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      883
    Aihe