Että rouva päätti sitten heti kertoa että uusi mies juu on. Eikö jumalauta pienen lapsen äiti voi tehdä jotain muuta kuin hyppiä suhteesta suhteeseen!!! Voi v...u mitä kaikkea se tekee julkisuuden ja säälittävän levynsä vuoksi! Miettikää sitä niiden lapsiparkaa!!!!
Martina tilittää taas Seiskassa uudesta pojuystävästään
KAMALA AKKA!
4595
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
levyn vuoksi mitään tee, julkisuuden kylläkin. Levykin on vain Martinan julkisuutta varten. Martinan haave on ollut pikkutytöstä asti "tulla kuuluisaksi".
Kun on isätön ja ruma tyttö, niin kaikki on yritettävä kääntää voitoksi. Tappio on ollut syntymästä asti niin kova, ettei tuollainen ihminen kestä enää yhtään häviämistä. Kova ihminen lopulta murtuu. Joustava vain taipuu.
Ongelma on siinä, että narsisti ei ota palautetta vastaan. Ei sitten millään. Heti kun kohtaa jotain kritiikkiä. alkaa se suureen ääneen muiden ihmisten leimaaminen kateellisiksi. Juu muut naiset tuntevat itsensä uhatuiksi kun minä olen niin kaunis ja menestyvä ja näytän tässä rintojani koko kansalle, voi itkujen itku...
Kovasti on projekteistaan puhunut, yhtä mittaa. Siitä ei ole niinkään kuulunut, miten päivät sujuvat lapsen kanssa eron jälkeen.
Eihän tollainen voi mikään äiti olla, jota huolestutti enemmän putooko tissit imettämisestä ja kiirehti äkkiä pakkaamaan niihin lisää paskaa ettei vaan tippuis.
Miksi miehellä kiire rampata talk-showt (Maria!-show ens kerralla?) ja raportoida melkein joka päivä heti tuoreeltaan (teki tämän muuten melkein maailmaennätysvauhtia )viihdelehdistöön ero-tunnelmiaa? että saa olla vielä ees hetkisen huomion kohteena "julkkuna"? Kertoo "miltä musta nyt tuntuu". Kaikille. Ja läpi menee kuin väärä raha. Jihuu huutaa tampiot!
julkkupäivät voivat ehkä olla ohi jos porukkaa kiinnostaa lähinnä ex-vaimon tekemiset --vaimon siivellä sitä huomiota miehelle on tullut ennen eroakin?Onko miehen persoona yksin tarpeeksi kiinnostava jatkossa. Voidaan toki tässä vaiheessa vetää lapsi ja ex-vaimo kortti esiin. Heilutellaan näitä kortteja , katsokaas tänne --- aina se tampioihin uppoo ja huomio hetkeksi taattu.
Ja tampionaiset huutaa huraa : on onnellisia kun saavat haukkua ihan pokkana jälleen toista naista ----narsistiksi ja huonoksi äidiksi/naiseksi. Niin kuin tuntisivat muka tuntisivat tuonkin naisen paremmin.
Mutta se on ah niin ihanaa näille kun saa oikein henkisesti kynsiä toista naista. Koska eiväthän nämä tampionaiset koskaan rakastu ja eroa, tai kyllästy ja vaihda miestä tai yritä jotain uutta polkua. Eiväthän he --koskaan-- mitään. Sillä se olisi suorastaan narsistista. Miehet saa tehä noin, ei naiset tietenkään, nehän on "äitejä" eiks niin. Pojat on aina poikia vaikka sattuis oleen jonku isiä, näin se menee tampioiden ajatuksenjuoksu ja armoa ei anneta. Ainaskaan naiselle.
Suurinpiirtein tervejärkiset immeiset tajuavat että nämä "erotilitykset" ovat typeriä. Varsinkin raavaalta mieheltä. Entisaikojen tosiäijä oli miehekkäästi hiljaa tiukassa paikassa kun tajusi että parisuhde on ohi, nieli tuskansa vahvana ja toivoi julkisesti jopa menestystä entiselle kumppanilleen. Nykymiehet mitä ne tekee ---- ryntää lakkaamaan kyntensä (mustiksi) ja raportoimaan viihdelehdille? No, tietysti vasta virkistävän kasvohoidon jälkeen.Show must go on.