Olen 18-vuotias tyttö suomesta ja haluaisin au pairiksi Tunisiaan. Valitettavasti en osaa ranskaa, mutta englanti sujuu sitäkin paremmin. Toiveikkaana kyselisin, että onko kellään tietoa, onko Tunisiassa (mielellään mahd. läheltä Soussea) mitään mahdollisuuksia saada au pairin töitä? Olen opiskellut 2 vuotta lastenohjaajaksi. Onko siellä esimerkiksi suomalaisia perheitä jotka tarvitsisivat au pairia? Muutenkin suunnitelmissa Tunisiaan muutto, mutta järkevintä olisi löytää töitä sieltä ensin.
Kiitos asiallisista vastauksista!
Au pairiksi Tunisiaan!
5
574
Vastaukset 5
- Uuupunut Äiti
meille kun kolme pientä lasta juoksentelee jaloissa ja vielä naapurinkin lapset.
Meillä kotikieli ruotsi, voitko komminukoida sillä autettavasti?
Emme asu Soussessa mutta juna kulkee sinne läheltä vaivattomasti ja usein.
Mitä toivoisit palkaksi ja muiksi eduiksi. Matkan voimme maksaa edestakaisin Suomeen.- au pairiksi haluava
Hei! Kuulostaa mahtavalta! Voisitko antaa sähköpostiosoitettasi, että voisimme vaihtaa tarkemmin kuulumisia ja yhteystietoja? Ja toivottavasti et pahastu, mutta haluaisin myös varmuuden viestisi luotettavuudesta, täällä netissä kun liikkuu kaikennäköistä porukkaa. Toivottavasti ymmärrät.
- au pairiksi haluava
au pairiksi haluava kirjoitti:
Hei! Kuulostaa mahtavalta! Voisitko antaa sähköpostiosoitettasi, että voisimme vaihtaa tarkemmin kuulumisia ja yhteystietoja? Ja toivottavasti et pahastu, mutta haluaisin myös varmuuden viestisi luotettavuudesta, täällä netissä kun liikkuu kaikennäköistä porukkaa. Toivottavasti ymmärrät.
Ja olisi kiva jos saisin vastauksen mahdollisimman pian, että jos teillä ei olekaan tarvetta, voisin alkaa etsiä muualta paikkoja.
- Au pairiksi haluava
au pairiksi haluava kirjoitti:
Ja olisi kiva jos saisin vastauksen mahdollisimman pian, että jos teillä ei olekaan tarvetta, voisin alkaa etsiä muualta paikkoja.
Näyttää siis siltä, että ilmeisesti kenelläkään ei ole tietoa siitä, onko Tunisiassa aupairille/lastenhoitajalle/kodinhoitajalle tarvetta..? Tietääkö kukaan, onko minulla minkäänlaisia mahdollisuuksia saada mitään töitä Soussesta?
Vastauksia kiitos!
- ....
Miksi tahdot juuri Tunisiaan au pairiksi? Varsinkin jos et osaa edes ranskaa. Jos olet opiskellut lastenhoitajaksi ja englanti sujuu kannattaisi ehkä unohtaa Tunisia ja yrittääpäästä au pairiksi USA:an tai Eurooppaan, sillä niihin on enenmmän kysyntää. Jos sinulla ei ole mitään suhteita Tunisialaisiin tuskin saisit sieltä kovin kummoista työtä, jolla saisit itsesi elätettyä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591310
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571228Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1341150- 1011044
Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71040- 56951
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.6843Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista32838Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it197710- 71689