Merenkulkijan vene löydetty! Vandalit heti kimpussa.

3687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

pistää jo pisteen.

Antaa Auliksen, Pärren, Tristanin ym. svedupellejen ja Dragsvikin varuskunnan sinkojoukkojen sekä Ilmavoimien ja Kuopion Potkukelkkapatalojoonan Moottorikelkkayksikön ja tietty ah-hah kliimaksin nukkua rauhassa talviunta.
Muuten olen sitä mieltä, että Aulis ja hänen muilla nikeillä tapahtuneet kommentoinnit ovat
syvältä.

Äänestä
  • Mitä se veneiden tuhooja täällä vinkuu?

    Äänestä

  • Äitiiiii tuuuu pyyyhkiiiin mulla on taaaas paaaaskat pöksyissä hyh kun haisee pahalle ja nyt tulee itkuakin kaikki mua sorsii miksen minä ole yhtä viisas kuin kääkät kaikki ovat ja katin jormakin äiiitiiiiiiiiii

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko sääreskodelaine kirjoitti:

Merenkulkijan vene löydetty! Vandalit heti kimpussa.

http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/sisukas_kaksikko_hakkasi_venetta_jaiden_keskelta-katso_kuva/?ref=tf_iOKboksi_p1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu