Lapsen kanssa Karibialla?

mium.

Olemme lähdössä maaliskuussa Aruballe 5vuotiaan tyttäremme kanssa.
Onko kellään kokemuksia siitä minkälaisia aktiviteetteja siellä on lapsille? Löytyykö leikkipuistoja tai eläin/lintutarhaa tms?

Kiitos mahd. vastuksista :)

3

436

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkea sitä

      tuntuu että kyllä löytyy..siellä on papukaijoja ihan vapaanakin jne....

    • matkalla taas

      itse olimme Aruballa muutama vuosi sitten, ja silloin ainakaan ei tullut vastaan mitään huvi-, vesipuistovirityksiä (emme tosin tainneet sellaisia erityisesti etsiäkään). Tokihan muita aktiviteettejä löytyy mm sukellusvenettä koralliriutoille, hotellien allasalueet ja tietenkin mahtavat rannat (kasinolle hedelmäpeliä veivaamaan?). itse vuokrasimme auton ja ajoimme usein keinotekoiselle baby beachille saaren eteläkärkeen - siellä on aina käytännössä aallotonta ja muksullekin varmasti sopivaa matalaa rantaa. - älkää muuten menkö tunnel of loveen ilman OMIA hyviä taskulamppuja joissa riittää virtaa (suuaukolla vuokrataan 'lamppuja' mutta...)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      877
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe