lakien kumous

Olen ymmärtänyt että ihmisen sydän lyö määrällisesti XXXX kertaa elämänsä aikana. Eli kun lyöntikerrat tulevat täyteen niin sit se vaan loppuu? Pitääkö paikkaansa?

Jos joku vahvistaa, voisin sit kysyä yhden kysymyksen..
1144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kun kuolema tulee niin sydän lakkaa lyömästä , toisilla se tulee aikaisemmin kuin toisilla.. ajatella että pienellä vauvallakin tulee lyötikerrat täyteeen tai 105 vuotiaallaa papalla myöhemmin .. uskomatonta päättelykyä sinulla asiantuntija

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumoutuuko kirjoitti:

Olen ymmärtänyt että ihmisen sydän lyö määrällisesti XXXX kertaa elämänsä aikana. Eli kun lyöntikerrat tulevat täyteen niin sit se vaan loppuu? Pitääkö paikkaansa?

Jos joku vahvistaa, voisin sit kysyä yhden kysymyksen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu