Onko otsikossa kuvattu tilanne laillinen? Tarjouksessa tietty palvelu alennettuun hintaan ja lahjakortilla ei muka voi maksaa sitä.
Onko kenelläkään tietoa, onko tällainen laillista? Lahjakortti kun on ostettu etukäteen samaisella rahasummalla, johon sen nyt pitäisi oikeuttaa.
Ymmärtäisin tilanteen, jossa tarjouksessa "Kaikki puoleen hintaan, ei koske lahjakorttien ostamista".
"Tarjous: Jalkahoito 28 e. Ei koske lahjakortteja". Laillista???
AK
2
768
Vastaukset
- AK
Tietääkö joku?
- .-.
Vai tarkoittaakohan tuo, että tuolla hinnalla ei voi ostaa lahjakorttia tuohon kyseiseen jalkahoitoon..? Olisihan se vähän outoa, että olet saanut joltakin lahjakortin vaikka jalkahoitoon, mutta tuota kyseistä palvelua ei sitten sillä saisi maksaakkaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2206342- 1701713
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661517- 691068
- 1051000
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6937Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124877Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy199852- 100816
En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66789