Muuttaako nartun astuminen uroksen luonnetta?

CanisLupusFamiliaris

Kun uros pääsee astumaan nartun, tuleeko siitä dominoivampi? Olettaako se nyt sitten olevansa lauman kingi, kun saa tehdä pennut? Susilaumasshan vain alpha saa astua ylimmän naaraan. Eroaako koira tässä(kin) suhteessa susista?

2

472

Äänestä

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kikkelitonttu

      se on Alfa ei alpha. Uroksesta tulee itsetietoisempi. Susilauma ja sushilauma on kanssa eri juttu. Sushilaumoja on japanissa. Voi tietenkin olla myös kännisen puheessa tuo sushi tai cuci

    • hyväkysymysjne

      Voi se muuttaa tai olla muuttamatta. Tapauskohtainen juttu. Kaverin koira pääsi noin vuosikkaana pukille ja ennen niin hyväntuulinen koira alkoi välittömästi sen jälkeen rähisemään metsästyskavereilleen. Toisaalta eipä nuo omat tositoimeen (tosin olleet aikuisia) päässeet ole miksikään muuttuneet. Ovat olleet temppujen jälkeen hieman hieman poissaolevia muutaman päivän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      52
      1368
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      18
      1053
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      93
      987
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      77
      683
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      678
    6. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      27
      490
    7. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      18
      464
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      26
      451
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      53
      450
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      423
    Aihe