Kaasupatruuna 190g

Kuinkas tuommoista oikein käytetään? kuinka patruuna laitetaan kiinni laitteeseen?
1909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oikeilla jäljillä olet, että kysyt kaasupatruunan käytöstä. Tietämättömyyden ja osaamattomuuden piikkiin voidaan kirjata monet tulipalot ja palovammat.

En rupea tässä selittään miten ao. kaasupatruunaa käytetään, siitä oikeaa tietoa saat laitteen kauppiaalta.

Itselläni on tuollainen kaasukeitin kulkenut repussa 60-luvun löppuvuosilta asti, eikä sen kätevämpää olekkaan.
Ainoa seikka, ettei noilla talviaikaan tee mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


töööt kirjoitti:

Kuinkas tuommoista oikein käytetään? kuinka patruuna laitetaan kiinni laitteeseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu