Nykyään on uusin iPhone, Nokia N8, HTC Desire (mallistot), Samsumg Galaxy ja ZET Blade ja vaikka vallan mitä.. mut jos meinaa moisen hankkia niin mikä se niistä on sitten paras loppuseltaan? JA jos joku aikoo ehdotella LG:n puhelinta niin turha luulo ku käyttää windowsin menetelmää.. Sitä ku kuulee vaikka mitä kaikista puhelimista: HTC:n puhelimien akut eivät kestä kuin 5tuntia (?) ja ZET Blade:n ei saa sovelluksia.. Ois kiva kuulla muidenkin ihmisten mielipiteitä ja kertomuksia, onko kokemusta tms?
Itsellä on tällä hetkellä Nokian Xpress 5800, hyvin on toiminut, nykyään vaan hieman takkuilee 2 vuoden pitämisen jälkeen.
Äly-kosketuspuhelimien vertailua
6
558
Vastaukset
- luotoa
Itselläni on nyt ollut iPhone 4 jo reilu puoli vuotta ja olen kyllä ollut todella tyytyväinen. Se sopii hyvin yhteen MacBook Pro läppärin kanssa, kun ovat saman valmistajan tuotteita ja molemmat ovat synkronoitu yhteen. Akku kestää, käytöstä riippuen tietenkin, useamman päivän, keskimäärin 2-3 päivää ja kun akku on lopussa sen lataaminen takaisin täyteen tapahtuu noin tunnin sisällä. Appsit ovat käteviä, karttapalvelut ja navigointi on loistava apu liikkeellä ja netti toimii melkeinpä missä vain.
Olen kuullut paljon hyvää myös noista HTC puhelimista, mutta itselläni ei ole niistä kokemusta.- Antitrendipelle
Hanki nyt joku oikea puhelin.
- dsfsfds
Jep varmasti sopii yhteen toisen applen tuotteen kanssa, ja vielä varmemmin ei sovi yhtään mihinkään muuhun kuin appleen ihan vaan jotta joudut ostamaan koko applen arsenaalin.
- se on hyväluuri
itsellä kanssa tämä 5800 Xpress Music. Kokeilin välillä joitain samsungeja ja ne oli ihan perseestä, sitäpaitsi kömpelöitä.
- wwwwwwwwwww
- mummelii
HTC Dezire Z, jossa samanlainen ulosvedettävä näppäimistö kuin Nokialaisissa.
Erittäin hyvä, en enää ikinä palaa nokialaisiin.
-hintava, mutta todella hyvä.
na katson seuraavat ominaisuudet:
- erittäin hyvä sähköpostiohjelma
- loistava kamera
- vielä parempi video
- iso näyttö
- voi ladata vaikka mitä, toimii, useasti ohjelmistopäivityksiä.
- on sen verran painoa, että sen huomaa olevan taskussa, ja käsilaukustakin löytää toisin kuin nokialaiset koskaan.
Ainoa , mistä urputin alussa on heikko akku, kunnes kuulin, että tässähän se on loistava, käytän vain sitä kuten se olis mun päytäkoneeni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 975440
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai804756Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1384709Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672134- 1031855
- 1001652
- 2571527
- 3661268
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581074- 2001031