Ehdotan SAK lakkauttamista

Valtio hoitaa demokraattisesti ne asiat.

SAK nytkin, kuin olisi osapuoli eduskuntavaaleihin.
Ei järjestö ole demokraattinen puolue.
14168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

MAATALOUSTUET, MARKKINAT HOITAIS HINNAT

Äänestä

Kannatan

Äänestä
  • Voitto tykkää paksusuoli makkarasta
    Millä sitten muuten pieris

    Äänestä

Niin tarpeeton.

Äänestä

Iivana Nyhtänköljä Räyhä Late mitätöi jo hyvissä ajoin SAK:n de facto vaikutusvallan.

Äänestä

Viisaimmat jo siirtyneet ytk:hon

Äänestä
  • MTK:sta tuonne YTK:n!!

    ja onhan se talikkokommarille kova paikka kun mtk:ssa väki vähenee..
    Toista ollut amattiliitoissa, joihin väki lisääntynyt muutamien vuosien aikana oikein reippaasti :)

    Äänestä

hyvin katkeria kun eivät saa rahoitusta kms, sukarilta jne.. SDP:n etumatka kasvanut ja PerusSuomalaiset ajavat kohta kannatuksissaan kepuloisten ohi ja oppositio odottaa jo talikkokommareita.. joten onhan se kamala paikka:))
Mutta onneksi SAK:lla riittää tota fyffee niin pääse tekeen kunnon vaalikamppanja ja ei tarvi kerjätä netissä pennosia :))

Äänestä
  • Sosialismi kommunsiti on valhetta kaikki. Kuin Korvola konsanaan

    Punikit tulee kalliiksi

    Äänestä

  • Urpilainenhan kotkotti, jotta SAK ei ole tukenut demareita kuin korkeintaan yhdellä ruosteisella soppatykillä, ja kahdella eläkkeellä olevalla veturimiestalkoolaisella.

    ELI KUKA NYT VALEHTELEE, SINÄKÖ VAI URPILAINEN??
    Minä Veikkaan, että molemmat, mutta sinä et tuossa raha-asiassa.
    Joten nyt onkin soma nähdä, kun demut valehtelevat valirahoitustaan muuksi kuin SAK.n antamaksi, eli työläisiltä vääryydellä rosvotuiksi.

    Äänestä


kieltää

Äänestä
  • jos ei Ay-jäsenmaksu rahat sinne mene

    Äänestä

Rikollisjärjestö Kepu lakkautettava! HETI!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarpeettomana > kirjoitti:

Valtio hoitaa demokraattisesti ne asiat.

SAK nytkin, kuin olisi osapuoli eduskuntavaaleihin.
Ei järjestö ole demokraattinen puolue.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu