vihaan persoonallisuuttani.

olen saanut väärän persoonallisuuden, inhoan itseäni. olen helvetti vie, ujo, herkkä ja tunteellinen.
kaikkea sitä mitä miehen ei pitäisi olla, olen saanut kärsiä tästä paskasta persoonallisuudesta jo kohta 40 vuotta. haluaisin olla täysin toisenlainen, vahva ja kova.

kuka nainen haluaa nössön miehen, no ei kukaan
8454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

käytä huumeita.

Äänestä

Minä ainakin inhoan suurinta osaa suomalaisista miehistä juuri siksi, että heillä on hirveä tarve esittää kovaa ja he kohtelevat kaikkea ja kaikkia (varsinkin naisia) todella epäkunnioittavasti. Ei tarvitse kuin pitää silmät auki niin näitä "herrasmiehiä" näkyy joka paikassa.

Joten älä muutu miksikään wannabe-kovikseksi, joka aukoo päätään kaikille peitelläkseen huonoa itsetuntoaan. Pysy omana itsenäsi. Itse pidän herkistä miehistä, jotka ottavat toisetkin huomioon.

Äänestä
  • takana on jo lähes 20 epäonnistunutta parisuhdetta, missä suurin syy epäonnistumiseen on minussa. olen liian ujo herkkä ja tunteellinen, en kelpaa. haluaisin muuttu olla jotain aivan muuta. mitä hyötyä on herkkyydestä, kun se kääntyy itselleni taakaksi, tunnen ja tiedän toisten halut ja tarpeet, mutta olen täysin tietämätön omista tunteistani ja haluistani. eikä nämä epäonnistuneet suhteet ainakaan ole parantaneet itsetuntoani, nyt on jo vaikea olla tekemisissä muiden ihmisten kanssa, koska häpeän itseäni niin paljon.

    Äänestä

Mulla on mielestäni nössö mies, ja tykkään siitä kovasti. En itekkään enää oo mikä räpätäti enkä kaipaa jatkuvasti pulisevaa ja menevää miestä.

Äänestä

Olet 100 kertaa parempi kuin hölösuinen, tunnevammainen mies.

Äänestä
  • Vaan osunut kohdalle se oikea nainen. Kauan sitä minäkin etsin mutta kannatti se, juuri kun luovuin toivosta löytää se oikea niin tulla tupsahti eteen (ihan netistä löyty).

    Äänestä

Mulla on aivan ihana mies kotona, joka on aika nössö. Riippuu tietty mitä meinaat nössöllä oikeastaan. Tuskin se on ongelma jos on tunteellinen ja herkkä jossai mielessä. Ongelma voi olla jos on täysin ilman itseluottamusta ja vihaa itseään. Et jos oppisi vähän paremmin elää itsensä kanssa niin voi alkaa naisrintamallaki sujuu paremmin... Tietty helpommin sanottu ku tehty.

Äänestä

''olen saanut väärän persoonallisuuden, inhoan itseäni. olen helvetti vie, ujo, herkkä ja tunteellinen.
kaikkea sitä mitä miehen ei pitäisi olla, olen saanut kärsiä tästä paskasta persoonallisuudesta jo kohta 40 vuotta. haluaisin olla täysin toisenlainen, vahva ja kova.

kuka nainen haluaa nössön miehen, no ei kukaan''

itse kärsin samasta ongelmasta ''väärän persoonallisuuden takia'' mut propranoli?(ns.beetasalpaaja) on auttanut itseäni tässä tilanteessa että uskallan hakeutua ihmisten seuraan ja puhua ihmisille avoimesti ja tunnen tästä hyvää oloa,kiinnostus naisia kohtaan noussut roimasti ku ei tarvi pelätä liikaa (ahistuneena) herkempiä ynm vastaavia tunteita joiden kanssa painin päivittäin tilanteesta riippumatta. itse olen pitänyt itseäni ujona ja herkkänä,,tunteellisena mutta ujous johtui lähinnä ahistuneisuudesta. kuulosti aika pahalta että oot kärsiny ongelmasta 40 vuotta,ku oma nuoruus tuntunu ankeelta, vääristyneeltä paskalta ja yksinkertaisesti yrittänyt vain sietää ja elää ''ongelman kanssa joka on vaikuttanut paljon tunne elämääni,minuun itseeni jne... tunteita on lukuisia. itse olen pitänyt itseäni jollain tapaa poikkeavana mutta en oletettavasti ole ainoa joka kärsii samasta ongelmasta.ymmärrän tilanteen...lukuunotettuna tunteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paaaska kirjoitti:

olen saanut väärän persoonallisuuden, inhoan itseäni. olen helvetti vie, ujo, herkkä ja tunteellinen.
kaikkea sitä mitä miehen ei pitäisi olla, olen saanut kärsiä tästä paskasta persoonallisuudesta jo kohta 40 vuotta. haluaisin olla täysin toisenlainen, vahva ja kova.

kuka nainen haluaa nössön miehen, no ei kukaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu