vielä olen ajallut firman autolla, joten ei huolta. Mutta miten on, uskaltaako tätä uutta kokoomus-kusta tankkiin laittaa? Vai onko pakko lähteä hakemaan kunnon premium polttoaineet idästä?
Nesteen kokoomus-kusta tankkiin,
autoliiton mies
5331
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Parempi on laittaa siihen sun 80 luvun demaricorrollan tankkiin vaan ysikasia niin ei vehje hajoa.
Ympäristöystävälliset vihreäliike-kokoomusväen autot toimivat kyllä uudella bensallakin
Ja kalliita. Toista se oli ennen kun porvari-Demarit huolehtivat siitä, että suomalaisilla oli edullista ja laadukasta bensaa. Nykyisen savoilaiset kommarit kokoomuksesta ja vihreistä senkun nostavat energiaveroja ja lantraavat bensaa ihme lisälitkuilla.
Miksi riskeerata, laitetaan 98E:tä ja annetaan muiden testata 95E.
käryämään Nesteen E10 bensan ekan tankkauksen jälkeen. en tiedä vielä onko mitään yhteyttä. Auto menee huoltoon.
Tietenkin ne on Skoda-liikkeessä myyneet sulle tällaisen 85 kW mallin:
"Fabia HB,Sedan ja Combi: kaikki bensiinikäyttöiset mallit lukuun ottamatta 2,0 l (85 kW) -malleja (AZL-moottori)"
Siellä on sattunut valmistuslinjan sivuvarastossa olemaan hiukan vanhempia O-renkaita. Ja ne on urakalla tehden linjalla äkkiä vaan ruuvattu sun autoon polttoainejärjestelmän paineensäätimen O-rengastiivisteeksi.
Nyt se on hiukka alkanut vuotaa, ja menee bensa paineella raakana Skodiksen pakoputkeen ja katalysaattoriin, ja se siellä vaan hiukka käryää.
Lähetä sille Siilinjärveltä tänne etelään karanneelle Kataiselle lasku koko hommasta.