Kaikki alkoi ehkä pari viikkoa sitten kun heräsin keskellä yötä (en katsonut kelloa) tosi pahaan oloon, oksetti. Nukahdin kuitenkin sitten melkein heti ja aamulla taas olo ihan normaali. Nyt 28.-29. välisenä yönä sama juttu, mutta ajattelin sen johtuvan kun söin illalla paljon normaalia enemmän herkkuja. Sen jälkeen on kuitenkin ollut ensin pari päivää olo niinkuin olisi oksutauti tulossa, ja nyt eilisen sitten oksentelin. Joka ilta on ollut huono olo ja yökkäyttänyt. Soitin jo eilen tk:hon ja sieltä sanottiin että tällaista on liikkeellä, viikko ainakin voi kattoa tilannetta kotona. Samalla on ollut myös pientä huimausta, en ole kävellyt seiniin tms mutta etenkin ylös noustessa jne. Iltaisin myös välillä palelee, välillä tulee tosi hiki. Päivällä olo on kuitenkin ollut melko hyvä. Siksi tämä juuri mietityttääkin kun pahoinvointi on vain iltaisin ja aamuisin. Ihan pientä jomotusta on välillä tuntunut ohimolla mutta ei voi pääkivuksi sanoa. Kuumeen tuntuinen olo, mutta ei kuumetta.
Pelottaa aivokasvain... :( Voiko tämä olla vaan näin pitkä oksennustauti (maha ihan ok, ei löysällä..), vai pitäiskö jo soitella uudelleen tk:hon?
Pitkittinyt oksennustauti(ko?)
avuton.. :(
2
400
Vastaukset
- Migreeni????????
Oletko ajatellut, että voisi olla migreeniä?
Refluksitauti voi myös oireilla noin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1711589
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa3361196- 591072
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html187888- 41797
- 49740
- 64711
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244533671- 119634
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp78598