Kaikki alkoi ehkä pari viikkoa sitten kun heräsin keskellä yötä (en katsonut kelloa) tosi pahaan oloon, oksetti. Nukahdin kuitenkin sitten melkein heti ja aamulla taas olo ihan normaali. Nyt 28.-29. välisenä yönä sama juttu, mutta ajattelin sen johtuvan kun söin illalla paljon normaalia enemmän herkkuja. Sen jälkeen on kuitenkin ollut ensin pari päivää olo niinkuin olisi oksutauti tulossa, ja nyt eilisen sitten oksentelin. Joka ilta on ollut huono olo ja yökkäyttänyt. Soitin jo eilen tk:hon ja sieltä sanottiin että tällaista on liikkeellä, viikko ainakin voi kattoa tilannetta kotona. Samalla on ollut myös pientä huimausta, en ole kävellyt seiniin tms mutta etenkin ylös noustessa jne. Iltaisin myös välillä palelee, välillä tulee tosi hiki. Päivällä olo on kuitenkin ollut melko hyvä. Siksi tämä juuri mietityttääkin kun pahoinvointi on vain iltaisin ja aamuisin. Ihan pientä jomotusta on välillä tuntunut ohimolla mutta ei voi pääkivuksi sanoa. Kuumeen tuntuinen olo, mutta ei kuumetta.
Pelottaa aivokasvain... :( Voiko tämä olla vaan näin pitkä oksennustauti (maha ihan ok, ei löysällä..), vai pitäiskö jo soitella uudelleen tk:hon?
Pitkittinyt oksennustauti(ko?)
avuton.. :(
2
360
Vastaukset
- Migreeni????????
Oletko ajatellut, että voisi olla migreeniä?
Refluksitauti voi myös oireilla noin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733834Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k92061Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2301370- 1351276
- 1121158
- 1131150
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil711057Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik61005- 60984
- 35906