Wincapita,milloin sivut aukeaa? Aukeeko samaan aikaan kuin sellin ovet?
Wincapita,milloin sivut aukeaa?
9
663
Vastaukset
- ei aukene teille
Menikö rahat vai miksi odottelet?
- turhaan odottaa.
Kuulemma että sivulla kyllä yhä aukea mutta yhä "suljettu" tutkinnan takia vielä ennen siirtää oikeuteen kaikki selväksi.En luota kutenkin wincapitaan ollenkaan koska en lähtenyt mukaan.
Eihän toi aukee enää koskaan, ellei nyt jostain syystä oikeus vapauta näitä koijareita....
- Preemio77
Lontoolainen tuomioistuin mursi Keskusrikospoliisin WinCapita-takavarikon
Lontoolainen Southwark Crown Court tuomioistuin mursi Keskusrikospoliisin sijoitusklubi Wincapitaa koskevan takavarikkopäätöksen.Tuomioistuimen mukaan WinCapita ei ollut pyramidihuijaus.
Päätös koskee englantilaisen Moneybookers pankissa WinCapitan tilillä olevia jäädytettyjä varoja, joita on yhteensä 4,8 miljoonaa euroa.
Suomessa Keskusrikospoliisi käynnisti vuonna 2008 WinCapitaa koskevan esitutkinnan, jonka seurauksena klubin ja sen uusien jäsenten varat englantilaisessa Moneybookers-pankissa jäädytettiin.
Joukko Suomen suurimmaksi talousrikoksesi ja pyramidihuijaukseksi väitetyn WinCapitan jäseniä lähti keväällä 2011 hakemaan Lontoosta muutosta Keskusrikospoliisin hakemaan ja lontoolaisen tuomioistuimen 17.4.2008 vahvistamaan takavarikkopäätökseen. Heidän oikeudellisena avustajanaan toimi OTL, varatuomari Ilkka Pitkänen.
Oikeudenkäyntiä johtanut tuomari oli ihmetellyt suomalaisten viranomaisten menettelytapoja. Suomen viranomaisia edustanut englantilainen syyttäjä joutui noloon tilanteeseen oikeudenkäynnissä, kertoo Pitkänen.
Pitkäsen mukaan Lontoon tuomioistuimen päätös tarkoittaa myös sitä, että WinCapita ei ollut pyramidihuijaus. Mitä vaikutuksia lontoolaisen tuomioistuimen päätöksellä on WinCapita-asiaan ja satoihin omaisuuden vakuustakavarikkoihin Suomessa?
Ilkka Pitkäsen seikkaperäiset vastaukset ja kommentit Lontoon oikeudenkäynnistä sekä sen vaikutuksista voi katsoa rekisteröitymisen jälkeen vapaasti uudesta AlueTV:sta internetissä, toimittaja Jarmo Juntusen toimittamassa "Tapaus WinCapita" tv-ohjelmassa. Ohjelma on "Laki ja oikeusturva" ohjelmakategoriassa osoitteessa www.aluetv.fi .- ......
Varat mikä palautetaan on sitä rahaa, joka oli lähtenyt suomesta kun WC:n tilit oli jo laitettu kiinni MB:ssä
Lahde: Helsingin sanomat 11.8.2011
Ilkka-lehden mukaan varat palautetaan jäsenten edustajan asiakasvaratilille eli ihan hyvä tienesti Pitkäselle Lontoossa käynnistä......
- Kainalojärvi
Tuleeko tuolta saamaan sen ohjelman jossa viisari väpäjää kun kauppaa muka kannattaisi tehdä?
- Jusch Mukkonen
Minulla on vastaus aloittajan kysymykseen:
..
...
...
......
........
..
...
...
...
..
Pian. - 18,19
Toiminta on ollut käynnissä jo jonkin aikaa, mutta kehitystyö vie aikaa. Hyvää luvassa...
http://eok.fi/eok/index.php?option=com_content&task=view&id=480&Itemid=65 - Jusch Mukkonen
Ottakaas lompakot valmiiksi. Kohta pääsette taas sijoittamaan. Tämä on luotettava bisnes. Ei siis ollut pyramidi vaan ihan muunlainen kus....ansaitsemismahdollisuus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3225616- 745129
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484196- 523871
- 433534
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1203220Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923095- 432229
- 492158
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272108