Ei tarvi yhtään hävetä naapurikuntiin verrattuna (Tampere on tietysti ihan oma lukunsa kokonsa takia). Peruspalvelut on hyvät ja erilaisia myymälöitä löytyy sen verran, että pääsee rahoistaan helposti eroon.
Nokia on hyvä paikka asua
bigfatmama
10459
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Miksi ihmiset muutaisi sinne nokialle...Kusi(kumi)päisten ääliöiden joukkoon.
Vaikee sanoo, mutta muuttovoittoinen kaupunki on. Eli sitä kannattaa kysellä vaikka kaikilta tänne muuttaneilta ja muuttoa suunnittelevilta tamperelaisilta.
Eli taidat olla nyt väärällä palstalla. Kysäise siis Tampereen foorumilta. Olet kyllä tervetullut takaisin kertomaan mitä asiasta on vastattu ;)
Miten oletkin Nokian sivuille eksynyt jos tämä on niiiiiiiin kauhea paikka. Taitaa kummiskin kiinnostaa.
Nokian maineen.
taidat vaan olla katkera... tais ripuli tehdä nappisi aika araksi!! ELÄMÄ jatkuu ystävä hyvä!! Vesikriisi toi sekä hyvää että huonoa mainosta mut virheistä oppii!
Missään ei ole hoidettu vesikriisiä niin hyvin kuin nokialla!
Siellä varttihullut vapaana torin nurkilla tallustelee.
Epä sinne tuskin ketään haluta pahemmin vierailemaan, ainakaan jos Iisoppi nimisessä sikolätissä joutuu yövyskelemään.
Millä tavalla Tampere on oma lukunsa..???
Onneksi en asu Tampereella. Aivan liikaa väkeä.
P.S. Parasta pääkaupunkiseudussa on se että sieltä pääsee pois.