Seija Aakala Hollolan kunnanvaltuustoon!

Vaalinen

Missä Seija Aakala nykyään vaikuttaa? Hänellä tuntuu olevan ikioma valtuustoryhmä, mutta seurakuntavaalissa hän taisi olla melko keskustapitoisella vaalilistalla?

Onko tämä vanha kokoomuslainen siis paljannut kristillisdemokraateista ja omasta puolueestaan Hollolan Keskustan piiriin?

3

746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saunokki

      Seija Aakala tekee maa- ja metsätalousministeri Sirkka-Liisa Anttilan vaalityötä Hollolassa.

      Jotenkin tuntuu, että Seija on palaamassa kristillisdemokraattisen kierroksensa jälkeen takaisin Hollolan Keskustaan.

      Mitähän Hollolan Keskustan kunnallisjärjestön johtokunta ajattelee Seijan come backistä?

      • Hollolai

        Saunokille: Kyllä Seija Aakala on tehnyt mittavan työn vaaliurallaan. Kyllä kepulaiset oletten saanut olla tyytyväisiä , että sellaisilla äänimäärillä mitä on puolueelle tuonut ja silläperusteella oletten saaneet niitä paikkoja mitä muuten etten olisi saanut. Kepu ei vaan arvosta kuntalaisia jotka äänensä on seijalle antanut. Olkaa tyytväisiä, mutta "KEPUHA" pettää aina ! Se on kuntalaisten nytkin muistettava tulevissa kuntavaaleissa. Tsemppiä Seijalle ! KUNTALINEN


    • x o x a

      Eikö Seija Aakala ole enää minkään puolueen ehdokkaana? Eikö hän ole ollut Hollolan Kokoomuksessa, Hollolan Keskustassa ja Hollolan Kristillisdemokraateissa?

      Miksi Hollolan Perussuomalaiset eivät hyväksyneet Seijaa vai oliko Seija sen verran itsetuntoinen, että ei voisi mennä entiseen Maaseudunpuolueeseen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      83
      2475
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1435
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      81
      1311
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      905
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      890
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      763
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      100
      749
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      30
      743
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      696
    Aihe