On tosi kurjaa taas kerran huomata, että puolueeseen, joka ajaa kriittistä maahanmuuttolinjaa on otettu ehdokkaiski henkilöitä, jotka edustavat alakulttuuria ja heidän tapansa esittää ajatuksiaan on törkeää ja saa aikaan pelkästään riitaa. Henkilöiden taustoja jos alkaa selvittää sieltä löytyy jos vaikka mitä.
Toivotaan ettei eräälle näistä ehdokkaista iske taas vuoden kestävä ryyppyputki päälle. Silloin voikin sitten sattua ja tapahtua kaikenlaista. Kaipa puolue on varautunut kaikkeen, kun tämän kaltaisia ehdokkaita on listoilleen ottanut.
Nämä henkilöt leimaavat helposti kaikki maahanmuuttokriittiset ihmiset natseiski, hölmöiksi, alkoholisteiksi ja riidanhaastajiksi.
Luulenpa, että tämä puolue ei tule kasassa pysymään muutoinkaan. Porukasssa on myös sellainen jäsen, joka ei kykene ryhmätyöhön, ei kestä kritiikkiä, lyö "puukolla selkään" heti jos siihen tulee mahdollisuus ja tulee takuulla kiilaamaan itsensä ryhmän nokkamieheksi kunhan aika on sopiva! Paljon riitaa ja eripuraa tiedossa!
HARMILLISTA TODELLAKIN
Niilo Hanna
3
163
Vastaukset
- ja luovun
puolueen jäsenkirjasta nopeasti. Ääärimuslimit kostavat tavalla tai toisella ja tapa voi olla todella karmaiseva.
Vastuuntunnotonta pelleilyä, josta syyttömät saavat mahdollisesti kärsiä.
Goodbye Muutos2011- wind of change
ihan vinkkinä vaan, ettei meillä ole jäsenkirjaa :)
- Ei niin
wind of change kirjoitti:
ihan vinkkinä vaan, ettei meillä ole jäsenkirjaa :)
mutta vaaleansininen laminoitu läpyskä on!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1125210Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1322859- 282527
- 2012255
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4442253- 1781697
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1161369Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.361192Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha721006Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?82950