Mari Kiviniemi

on melko röyhkee tyyppi, olemalla kirjoilla Jalasjärvellä vaikka asuu miehensä kanssa Helsingissä. Röyhkeyttä ja anteeksiantamattomuutta osoittaa, että liian monta äänestäjää hän röyhkeästi petti ja fiksu blondi olisi edes esittänyt julkisen anteeksipyynnön niille äänestäjille ja keskustalaiselle aatteelle joita hän röyhkeästi huijasi. Moraaliton luikuri ja TÄYSIN KELVOTON EDUSTMAAN KETÄÄN IHMISTÄ.
10176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

punikkidemari valehtele.
Mari asuu, ja on kirjoilla Helsingissä, missä asettuu myöskin ehdolle vaaleissa!

Äänestä

  • Luotto meni kirjoitti:

    Onko punikkidemarin luetun ymmärtämistaito heikonpuoleista, vai valehteleeko hän vain pelkkää demariuttaan?
    Katsos siitä on jo toistakymmentä vuotta, ja Urpilaisen asuminen, kulukorvauskikkailu on tätäpäivää.

    SAK/demupellet kaivavat vaikka kivikaudelta jonkun jutun vastikkeeksi, kun heidän rötöstelevä binboblondi johtajansa jää kiinni, milloin taulukaupoistaan, ja milloin suurista palkkioista tekemättömistä töistä, tai niinkuin nyt asuinpaikkakikkailuistaan.

    Jos Kiviniemi vieläkin nostaa tuollaisia ketkukorvauksia, niin panehan todisteet palstalle, jotta voin sitten moittia myöskin häntä urpilaisen verrattavasta epärehellisyydestä.

    Kovin on myöskin huvittava punaisen Ilta-lehden juttu, kun oikein Ranskasta on tullut punaveturi SAK/demujen soppatykkirahoilla "lisäveturiksi" demujen ahdinkoa pelastamaan.
    No tuon jutun tarkoitushan on vain se, että jos SAK/demut sattuisi pääsemään hallitukseen, niin he armahtaisivat Ranskalaisen atomivoimalarakentajan korvauksista, kun ovat rakentaneet "susivoimalan."
    Tuolle homma haisee ihan selvästi, että punaporvarit ovat saamassa jotain pientä "korvausta" yksityistililleen, jos noin sattuisi käymään, jotta hallituksen asti pääsisivät. nyt yritetään kaikinkeinoin saada maamme "Venäjä-puolue" näyttämään länsimaalaiselta.
    Ilmeisesti tuo laitos ei tule koskaan tuottamaan yhtään mitään muuta, kuin suurta tappiota maallemme.

    Mutta summarumpumpum, niin SAK/demujen touhu alkaa näyttämään päiväpäivältä naurettavammalta, vaikka tuo Keskustan ajojahtaaminen on ollut suorastaan hörönaurun arvoista paskapolitiokintia.
    SAK/demarit olettavat olevansa valtio valtiossa, ja tuollaisten omahyväisten paskapolitrukien on aika saada rehelliseltä kansalta jälleen näpäytys rökälemäisen torjuntavoiton kautta.
    SAK/demukannatus on jo onneksemme vain 16, jotain, joten suunta aivan oikea, eli aleneva.

    Kyllähän viisas, ja omilla aivoillaan kykenevä ihminen huomaa jo nyt, että SAK/demareiden demokratia on vain puolueen nimessä, ja siinäkin se sosialisointi-sana on se, mitä SAK/demut työläisten, ja köyhien omaisuuden ja lomsan kohdalla pitää tärkeinpänä päämääränään.
    Sossujen demokratiakäsitys on sitä, että kun heillä on kaikki valta ja rahat, niin silloin on demokratia toteutunut.

    Äänestä


on Helsinki!! ihan kunnon voissa paistettu kepuli ei muuksi muutu; rötöspelle aina ja loppuun asti:))

Hymyn juttu;

Heinäkuun Hymy palauttaa mieliin, että Paavo Väyrysellä oli aikoinaan jalasmökki, mutta Mari Kiviniemellä on Jalasjärvi.

Hymy kertoo, että vuosituhannen alussa kansanedustaja Kiviniemi asui käytännössä Helsingin Töölössä, mutta nosti verottomia kulukorvauksia Vaasan vaalipiirin mukaan. Julkisuudessa Kiviniemi selitti omaavansa kaksi pysyvää kotia, yhden Helsingissä, yhden Pohjanmaalla. Omaksi pysyväksi osoitteekseen Kiviniemi oli määritellyt Jalasjärven asuntonsa, vaikka väestörekisteritietojen mukaan hänen aviomiehensä ja lapsensa asuivat yksiselitteisesti Helsingissä.

Uskottavaa? EI TODELLAKAAN

Äänestä
  • Kiviniemi on sen verran monta kertaa jäänyt kiinni suoranaisesta valehtelusta, että minä en ainakaan usko yhteenkään hänen sanomiseensa.

    Äänestä

Samanlainen rötöstelijä on Kiviniemi kuin Vanhanenkin.

Äänestä

Kiviniemi on poikkeuksellisen luihu tyyppi.

Äänestä

Kyselee kansa.

Äänestä

Korruptio rehottaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marin äänestäjä kirjoitti:

on melko röyhkee tyyppi, olemalla kirjoilla Jalasjärvellä vaikka asuu miehensä kanssa Helsingissä. Röyhkeyttä ja anteeksiantamattomuutta osoittaa, että liian monta äänestäjää hän röyhkeästi petti ja fiksu blondi olisi edes esittänyt julkisen anteeksipyynnön niille äänestäjille ja keskustalaiselle aatteelle joita hän röyhkeästi huijasi. Moraaliton luikuri ja TÄYSIN KELVOTON EDUSTMAAN KETÄÄN IHMISTÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu