Onko PRO 2 nelonen kaapelitalouksissa muutttunut maksulluslises kun ei näy,vaikka hakee kanavat ei näy ainakin Jyväskylässä?
PRO 2 Nelonen
6
2492
Vastaukset
- cable man
- jaris3
Kiitos tiedosta.
- on maksullinen
Maksullinen se on todellakin. En nyt muista onko Jyväskylässä Elisa vai Dna, mutta Elisan kohdalla 4 Pro 2 on osa Viasat-pakettia, Dnalla (ja sen omistamalla Welholla) ei 4 Pro 2 vielä näy koska sopimusneuvottelut kanavan jakelusta on vielä kesken mutta veikkaisin sen tulevan myös Dnan (ja Welhon) verkkoon Viasat-pakettiin. Tässä on kuitenkin sellanen hassu homma että Welholla 4 Pro 1 on tähän asti ollut mm. Welho L-paketissa, kun Dnalla se on ollut Viasat-paketissa, joten tuossa 4 Pro 1-kanavassakin on hieman yhteensovittamista kun tuo fuusio nyt etenee. Eli business-kielellä sanottuna, tarjonnan "harmonisointi". :D
- Antennissa
4 pro 2 on maksullinen myös antenniverkossa 15.2.2011 alkaen. Antennipuolen jakelusta vastaa PlusTv.
- aasdasd
Antennissa kirjoitti:
4 pro 2 on maksullinen myös antenniverkossa 15.2.2011 alkaen. Antennipuolen jakelusta vastaa PlusTv.
No on se nyt perkel*, kun kaikki viedään kortin taakse.
- spermwhale
aasdasd kirjoitti:
No on se nyt perkel*, kun kaikki viedään kortin taakse.
Älä välitä, ei sieltä tule kuin uusintoja enimmän osan aikaa. Turha siitä on maksaa mitään kun ei sitä ilmaisenakaan katsoisi kuin ehkä kerran viikossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 406973
- 323938
- 453320
- 402929
- 172706
- 372238
- 162186
- 412133
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482067- 392010