Tämä alaikäisiä tyttöjä vokotteleva kiimainen tappi on harvinaisen ylimielinen ukko. Olen asioinut papparaisen kanssa puhelimessa, ja kyllä saa yhtä röyhkeää ihmistä hakea. Mitä se kertoo meistä varsinaissuomalaisista, että tuollainen korruptoitunut sika tulee jälleen valituksi eduskuntaan äänillämme?
Ike Kanerva harvinaisen ylimielinen
pikkuapina
26824
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Sehän kertoo meistä sen, että olemme tyhmiä.
Noilla meriiteillä pitäisi istua vankilassa, eikä eduskunnassa.
Istuukohan mahtimies polleana Caribiassa lauantaina Euroviisukarsintojen eturivissä?No voihan TV:stä
toki kuunnella pelkkää ääntä...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9630161
Pyöreään koppiin sen äänestäisin, mikäli mahdollista.
Ei mihinkään muuhun.
Ilkka Kanerva on piikki Kokoomuksen lihassa!
Miksi me turkulaiset äänestämme henkilöä, joka saa aikaiseksi vaan klopaalia henkilökohtaista nekatiivisyyttä. Kyllä meiltä täältä turun ympäristöstä löytyy varmaankin parempia ja ryvettymättömimpiäkin ehdokkaita. Sellaisia, joka sen palkan eteen haluaa tehdä töitäkin. Eipä tuo ole enää nykyaikaa, eikä demokratiaa, mitä tämä sälli puuhailee.Miettipääkä, onkohan tällä ajattelutyylillä varustettu vanha karju, joka jatkuvasti tekstailee nuorille tytöille ja yleisille ilolinnuille, niin ihan oikein vanhusten, köyhien, työttömien tai jonkun muun huono-osaisen asialla???? VOIN PSYKONA SANOA, ETTEI HÄNTÄ TIPPAAKAAN KIINNOSTA NÄMÄKÄÄN ASIAT. LÄHTEKÄÄPÄS ÄÄNESTÄJÄT SIITÄ...
kaikki kaltaisensa taas äänestävät häntä vai miettivätkö
Kanervan Ike Varsinais-Suomesta terve, mites prinsessa puutarhan kunto, ymmärtänet perimmäisen tarkoitukseni...
Elina Kiikkoa käy sääliksi
ei tuo pieni mies häntä ilmeisesti ole väkisin vienyt.
Kokoomus on roistojen puolue.
Nyt Ike yrittää hyödyntää omaan pussiinsa Wikileaks-julkisuuden. Pois potkittu ulkoministeri julistaa lehtien palstoilla:"Pyrin ulkoministerikaudellani parantamaan Suomen ja Venäjän suhteita". Lapsellista pisteiden kalastusyritystä korruptiosyytteessä olevalta kehäraakilta!
kun se sitä Maataloustukiaista lähenteli kuin kiimainen kolli. Ei ollut ministerinkiireistä tietoakaan, kun Ikenna pisteli menemään. Ettei vaan olisi ollut vielä veronmaksajien maksama puhelinliittymä. No, sehän ei ollut ainut tapaus laatuaan. Näitähän riittää, julkisia ja salassa pysyneitä tapauksia. Kaiken huippu oli se, kun tämä puutarhuri rupesi lipsumaan jo namusetäosastolle läähättämällä jonkun 16-kesäisen likan korvaan. Myönsi ukko sentään apua tarvitsevansa. Eiköhän sekin ollut kuitenkin vaan puhetta, jolla sai kohun laantumaan ja säälipisteet himaan.
Kyllä siinä Ike poti melkoista "happivajausta" joutuessaan tilittämään entistä ulkoministerikauttaan A-studiossa. Tuomioja nokitti Iken 6-0. Säälittävää katsoa, kun kaksi täysin älyllisesti eri tasolla olevaa poliitikkoa keskustelee. Puutarhuri Kanerva oli täysin altavastaaja. Kielikuvat tosin olivat taas mitä naurettavimpia.
Asiasisällöistä tietysti voidaan olla montaa eri mieltä. Presidentti odottaa edelleen USA:n vierailukutsua. Sitä hän ei virkakautenaan saa.
KANERVA ON menettelyllään lähes yksin syyllinen Koomuksen rajuun kannatuksen laskuun.
Kysynkin KELLÄ on varaa äänestää tälläistä raha-ahnetta luikuria.
Uskon kuitenkin että, meissä äänestäjissä löytyyn samallailla ajattelivia rosvoja, jotka katsovat
Kanervan raharosvoukset kuuluvan täysin asiaan.
MINÄ en häntä äänestä, se on kuitenkin varmaa.
Kokoomuksella on alueellamme, paljon hyviä ehdokkaita, miksi emme äänestäisi heitä.
30-vuoden kuluttua(tai aikaisemmin) ovat samanlaisia "rosvoja kaikki"...
..oma etu paras etu...
Ike on menossa ensi keskiviikon Maria-ohjelmaan. Olisiko kysymyksessä peniksen pidennys? Tänään oli ohjelmassa paksunnosoperaatio. Kaikkein järkevin toimenpide hänen kohdallaan olisi ehdottomasti kastraatio.
Kyllä tämä turkulaisuuden symboli jaksaa! Virikkeettömän kodin karu hedelmä, sanoisi novellikirjailija Luusalmi.
Kokoomuksen olisi viisainta kieltää Kanervalta TV-esiintymiset kokonaan: aina kun Iken mairea lätty ilmestyy ruutuun Kokoomuksesta eroaa muutama tuhat kannattajaa ja, kun Ike avaa suunsa saman verran.
Illalla lähetetystä Maria!-ohjelmasta puuttui "lahjussyytteen saanut konkaripoliitikko Ilkka Kanerva", vaikka ohjelman ennakkomainonnassa oli luvattu Iken esiintyvän. Ohjelman juontaja ei edes maininnut Kanervan nimeä, saati peruutuksen syytä.
Jonkun muun kohdalla syynä olisi voinut olla häpeä. Iken osalta perustelu ei ole mahdollinen; hänen tunnearsenaaliinsa ei häpeän tunne ole koskaan kuulunut.
Olisiko Kokoomus lopultakin - masentavan kannatuskehityksensa herättämänä- tullut järkiinsä ja asettanut Iken esiintymiskieltoon TV-lähetyksien osalta?
Ilkka suuttuu ja laittaa moottoripyöräjengiläiset tuomaan teille sikareita. Tai sitte se käskee kokoomuslaisia poliisikavereitansa pirättämään teirä.
http://www.youtube.com/watch?v=2DVb-Lvk4iY
Ei näkynyt Kanervaa Kokoomuksen vaaliohjelman julkistustilaisuudessa. Ai niin tietysti... Ikehän oli tietysti Tukiaisen häissä!
Iken moraalinen ja henkinen oppi-isä Berlusconi on tällä viikolla Suomessa. Onkohan Kanervalle järjestetty tilaisuus tavata Silviota?
Veljekset Silvio ja Ilkka sukeltavat Helsingin yöhön tiistaina illalla. Yökerhosta on varattu pöytä sekä sinne useita maksettuja alle kaksikymppisiä seuralaisia.
Onko Kokoomus asettanut Iken ulkonaliikkumiskieltoon, vai onko hän "kaapissa" lisäkuulustelujen vuoksi?
Onko joku nähnyt hänen "rehtiä" naamaansa viime aikoina?
Kehtasiko se Turun Kokoomus todella asettaa Kanervan ehdokkaaksi?
Näitä toimenpiteitä on nimitetty kautta aikojen poliittisiksi itsemurhiksi.
Olen ihmetellyt pitkän aikaa, missä luuraa "valtiomies" Ike? Ike nopeasti esiin, Persut ei ole ihan vielä valtakunnan suurin puolue. Iken esiintulo voisi vaikuttaa asiaan ja Persut ohittaisi Kokoomuksen!