Onkos kukaan joutunut laserin käsiteltäväksi kondyloomia poistaakseen? Tuosta toimenpiteestä pitäis kuulla vähän lisää. Jäikö arpia/pigmenttihäiriöitä/jotain mitä ei osaa odottaakaan?
laserhoito kondyloomissa
velu
5949
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Laseria käytetään yleensä jos syylät on limakalvoalueella. Muutoin käytetään salvaa ja muita.
Jäljet varmasti jää, käytit sit mitä tahansa menetelmää... mut aika huomaamattomat.
Onko laser kivulias? Mitä maksaa? Olen käyttänyt Wartecia ja siitä tulee plajon kyyneliä ja huutoa!!!
Laseria käytetään myös jos kondyloomat on laajalle levinneet. Kuvia löytyy netistä, vaan en suosittele katsomaan...
Reilu 10 vuotta sitten pari kertaa polteltiin ja sinne lähti kloomat ja kondyloomat ja savu vaan nousi hepistä ja se haju oli pahinta jos nyt jotain pitäisi sanoa negatiivista. Ei arpia eikä mitään haittoja. 2 viikkoa ja heppi kuin tuliterä ja takana oli liki 2 vuotta tuota penslaussekoilua JOKA ON YHTÄ TYHJÄN KANSSA!
SP -polit vaan kerää tutkimustietoa ja polimaksuja hölmöiltä!
Vaatikaa HETI laserointi tai kryojäädytys ja homma hoituu muutamassa viikossa.
Muija sanoi sitä varsin epämiellyttäväksi kokemukseksi. Solut kärys ja haisi, kirveli ja loppupäivän piti kävellä haarat levällään.