Onko niin hyvää kun on lehdissä ylistetty? Olen 2 pulloo ostanut eri alkosta ja molemmat pilalla, vaikka korkissa ei edes vuotamisen merkkejä! Ois kiva päästä maistaan miltä oikeesti maistuu!
Vastaukset 1
Hyvä Prioratin alueen viini, joka vaatii (2007) ehkä vielä parin vuoden kypsytyksen kaapissa. Alueelle aika tyypillinen viini vaikka rypöäleet eivät sitä olekaan, liharuoille.
En muista mitenkä tämä nyt oikein istui noihin espamnjalaisiin ikäluokituksiin, mutta jotenkin minusta tuntuu, että tämä oli crianza ja siinä mielessä hinta vähän kova, mutta laatu oikein hyvä. Olikohan niin, että kyseessä uusi viinitalo tai jotain tällaista?
Yhden pullon join ja se oli kunnossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26954- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568830- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik25624- 64606