Onko niin hyvää kun on lehdissä ylistetty? Olen 2 pulloo ostanut eri alkosta ja molemmat pilalla, vaikka korkissa ei edes vuotamisen merkkejä! Ois kiva päästä maistaan miltä oikeesti maistuu!
NONA petit
...
1
430
Vastaukset
Hyvä Prioratin alueen viini, joka vaatii (2007) ehkä vielä parin vuoden kypsytyksen kaapissa. Alueelle aika tyypillinen viini vaikka rypöäleet eivät sitä olekaan, liharuoille.
En muista mitenkä tämä nyt oikein istui noihin espamnjalaisiin ikäluokituksiin, mutta jotenkin minusta tuntuu, että tämä oli crianza ja siinä mielessä hinta vähän kova, mutta laatu oikein hyvä. Olikohan niin, että kyseessä uusi viinitalo tai jotain tällaista?
Yhden pullon join ja se oli kunnossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452931Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k372899Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 621459
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222