Häirikkö kirjoittajille.

Olette vaatimassa aina vastauksia pettämisistä, toisen nimimerkin käyttämisestä ja haukkumisen lopettamisesta. Itse viljelette kuitenkin näitä huonoja tapoja eniten. Kieltämättä syyllistyn itsekkin jonkun verran näihin paheisiin, mutta kyllä siellä monilla häiriköillä ylittyy törkeyden rima joka kirjoituksessa. Keskusta tuntuu olevan kaikkien mielessä. Pääasia, että muistatte meitä. Ei haukku haavaa tee. Eikä kirjoituksien laatu huomioon ottaen vaikuta muuhun, kuin kannatuksen nousuun keskustalle.
Kyllä äänestäjät osaavat poimia kultajyvän.
4152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Huomaan nyt olleeni aikaisemmin häirikkökirjoittaja.

Olen nimittäin kysellyt, miksi nykyinen pääministeri Vanhanen ja ministeri Pekkarinen eivät aio alentaa bensan verotusta. Ei vaikka itse sitä vaativat hallitukselta ollessaan oppositiossa.

Olin häirikkökirjoittaja, häiritsin keskuslaista palstaa typerillä kirjoituksilla.

Olin häirikkö ja typerä. Myönnän sen nyt.

Uskonkin nyt, että Vanhasen hallitus tekee varmasti parhaansa ja ajattelee pelkästään tavallista kansalaista kaikissa päätöksissään. Tämä koskee myös bensaveroa.

Luottakaamme kaikki Vanhasen hallitukseen ja antakaamme sille täydellinen työrauha.

Älkäämme me kaikki aikaisemmat häiriköt enää heittäkö kapuloita vaativaa työtä tekevien ministereiden tielle.

Lopetan häiriköinnin ja siirryn seuraamaan lehdistä Vanhasen hallituksen tulevista tekemisistä. Luen Keskisuomalaista ja Ilkkaa, joten en ainakaan tule saamaan sieltä mitään aineksia häiriköintiin tällä palstalla.

Kitokset sinulle, että näytit minulle suuren mokani.

Äänestä

Ei me mitään vastauksia haluta keskustan pettämisestä, ei siinä selittelyt auta koska kepu pettää aina. TOSI ON!
Hyvä, että ilman kieltämistä tunnustat syyllistyväsi paheisiin...oletkin ensimmäinen kepulainen joka tunnustaa yhtään mitään...taidatkin olla liberaali? Eihän Anneli eikä Kauko J:kään tunnustaneet mitään.
Todellakin keskusta on kaikkien mielessä, eikä varmasti positiivisessa mielessä. Niin, on todellakin tärkeätä muistaa kepu ja siihen liittyvät totuudet, kepu pettää aina, voipahan sitten jälkipolvillekin opettaa tuon totuuden, ettei reppanoiden tarvitse sitä itse kokea. Ei haukku tee haavaa, pitääpähän totuuden ihmisten mielessä.
Jos väität, että kirjoitukset nostavat keskustan kannatusta, odotan, että todistat väitteesi jollakin yleisesti hyväksytyllä menetelmällä, ei kepulaisten todistusmenetelmällä ( jos minä sanon niin, on sen pakko olla totuus eli puhun niin totta kuin osaan! ).
Jokainen äänestäjä poimii mielestään kultajyvän, mitä muuta siihen voi todeta.

Äänestä
  • Ratamon paskahousu ja klovni siellä hölmöilevät.

    Äänestä

  • Kyllä kirjoitti:

    Ratamon paskahousu ja klovni siellä hölmöilevät.

    Tarkoitatko, että Ratamo niminen henkilö on jättänyt p...set housunsa jonnekin, ehkä sirkukseen, jossa klovni sitten holmöilee eli pelleilee...
    Mitä sinä tuolla oikein tarkoitat?
    Tarkoitatko, että Kepun touhu on yhtä sirkusta, jossa klovnit eli kepun kannattajat sitten naurattavat yleisöä eli meitä tavallisia ajattelevia ihmisiä. Jos näin on, olet aivan samoilla linjoilla kuin minä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Keskustalainen kirjoitti:

Olette vaatimassa aina vastauksia pettämisistä, toisen nimimerkin käyttämisestä ja haukkumisen lopettamisesta. Itse viljelette kuitenkin näitä huonoja tapoja eniten. Kieltämättä syyllistyn itsekkin jonkun verran näihin paheisiin, mutta kyllä siellä monilla häiriköillä ylittyy törkeyden rima joka kirjoituksessa. Keskusta tuntuu olevan kaikkien mielessä. Pääasia, että muistatte meitä. Ei haukku haavaa tee. Eikä kirjoituksien laatu huomioon ottaen vaikuta muuhun, kuin kannatuksen nousuun keskustalle.
Kyllä äänestäjät osaavat poimia kultajyvän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu