Eli otsikko kertoo kaiken, mitä olette itse mieltä? Netistä, harrastusten parista, kirjastosta... Mistä? :D
Mistä löytää helpoiten tyttökaverin?
Yksinäinen...
22782
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jos oot ujo niin netistä. Nimim. kokemusta on.
Tän haluisin mäkin tietää. Mistään ei tunnu löytyvän yhtäkään samanhenkistä tyttöä tai jos löytyy niin sitte siihen ei saa mitenkään kontaktia. Netistä tyttöystävän varmaan löytäis helpoiten mutta en vaan keksi mistä sieltä. Mistäpäin nettiä vois parhaiten löytää tyttöystävän?
Tota mäki mietin... Ujo olen:( Vaikka sanotaan "Älä etsi, kyllä se eteesi vielä tulee" ja paskanmarjat sanon mä. Tolla logiikalla jäät 4ever alone =(
Ite löytäny isoskoulutuksesta, kavereiden kautta ja nyt on treffit tulos koulus tapaamani tytön kanssa :) Eli paras tapa omalta kokemukselta on sosiaalisissa mestoissa joissa tuntee jo valmiiksi joitain ihmisiä.
Mitäs sitten jos ei ite uskalla mennä juttelemaan tytöille?
..et sanot moi vaan niin hkä se tyttö keksii jotain sanottavaa... jos et uskalla puhuu sille.
bilebaarista.
Kirjastosta.
Sielt ku tätin pokaa nii johan mee
mun mielestä on vitun naurettavaa ja erittäin säälittävää etsiä poika/tyttöystävää netistä haha vittu nolaa ittes ja liity vaikka kuvake.nettiin
No, bileet ovat hyvä tapa.. kuhan et onnistu valitsemaan sitä "kaikkein kauneinta" halpaa huoraa kännipäissä. Luo tytön kanssa mukavaa ja luonnollista keskustelua "moi/moro" "miten menee?/mikä meininki?/onko kivaa?/mitäs kattelet? :)" siitä se sit lähtee, kysy haluaisiko joskus nähdä vapaa-ajal, vaihtakaa numerot.
Sitten toinen hyvä tapa.. Lähde illalla vähän myöhempään 8-10 kävelylle, katso ympärillesi jos näkyy joku yksinäinen tyttö pysähtyneenä tms. Menet rohkeasti juttelemaan, vähän niinkuin edellisessä esimerkissä. Tytöt pitää huomiosta. Itse käyn lähes joka ilta kävelyllä siinä toivossa että joku haluaisi tehdä tuttavuutta kanssani. Aina saa toivoa..
Huh, no bileisiin en ole menossa, mutta käyn joka ilta juuri tuohon aikaan lenkillä juuri siinä toivossa, että tyttö tulisi jututtamaan :DDD En ole koskaan nähnyt muita kuin humalaisia mutta ilmeisesti myös asialliset ja mukavat ihmiset käyvät noihin aikoihin lenkkeilemässä :) Jos tietäisin kuka olet, tulisin heti tänä iltana jututtamaan :P
Sama meininki täälläkin. Käyn ahkerasti lenkillä - lähinnä kyllä kuntoilun kannalta, mutta siinä samalla tiirailen josko vaikka näkyis näitä samanhenkisiä tyttösiä... Vaan ei! Monta vuotta oon lenkkeilly - eri paikoissa, eri aikoihin ja ehkä YHDEN AINOAN tytön oon nähny! (Toisaalta poikiakaan ei oo näkyny yhtään enempää.) Vastaan tulee lähinnä(lue: vain) keski-ikäisiä ja vanhempia, muttei ollenkaan itseni ikäisiä nuoria. Onko lenkkkeily tosiaan näin harvinainen harrastus nuorilla?! Ei uskoisi!
No, toivossa on hyvä elää, joten jatkan samaan malliin. Ehkä pitäis laittaa joku lenkkiseurailmoitus jonnekin niin vois tärpätä paremmin...
Kyllä niitä tyttöjäkin löytyy jotka lenkkeilee... silloin kun koulukiireiltä ja -uupumukselta jaksavat :P Itsekin käyn silloin tällöin lenkillä ja vastaan tulee aina koiranulkoiluttajia, baarilaisia tai sitten mummoja ja pappoja ;______; omanikäiset tosiaan tuntuvat puuttuvan. Jokusen kerran on kyllä tullut samanikäisiä vastaan, harmi vain että ne ovat olleet pariskuntia >.<
Mikäs siinä, onnea heille :P
Terveisiä myös täältä P-Savosta, Kuopiosta. Olen nuori mies ja näen kyllä iltalenkeilläni aina tooosi söpönnäkösiä tyttöjä, mutta kukaan ei ole oikein näyttänyt olevan kiinnostunut. Tai ehkä he ovat, mutta eivät näytä sitä. Minä yritän aina näyttää kiinnostukseni katsomalla tyttöjä silmiin ja hymyilemällä :D Voi kumpa sellanen kiva lenkkeilijätyttönen uskaltautuisi joskus juttelemaan... Maailma on vain niin paha ja jättää jälkensä, sitten edes niihin kilteimmännäkösiin ei voida luottaa tarpeeks :/ Mutta jaksan uskoa itseeni, jonain päivänä se oikea tyttö tulee vielä vastaan! :D
oijoijoi!! Että ihan Kuopiosta :DD kiva tietää että saman kaupungin suunnalta ollaan ^^
Kerrankin joku on samasta kaupungista kuin minä, tämä on todella harvinaista! =D
No sanotaan että puoliksi :D Kuopiossa opiskelen, eli vietän siellä kuitenkin enemmän aikaa. Mutta läheltä joka tapauksessa ^^ itse tosiaan tykkään uusia tuttavuuksia solmia, harmi vain että niitä tulee solmittua niin harvoin :S
Möysän Essolta.
Itse nuorempana pähkäilin samaa kysymystä, kun ei tyttöä tuntunut löytyvän mistään. Itsellä ongelmana oli, että en käynyt baareissa tai bileissä, mutta eipä sieltä olisikaan rauhallisempia tyttöjä kovin helposti löytänyt. Nyt vähän ja vanhempana ja kokemuksia rikkaampana voin kertoa, että tytön voi löytää mistä vaan!
Esimerkiksi kirjastossa yo-kirjoitusten ja yliopiston päästkoelukujen aikaa todella paljon tyttöjä, joten rohkeasti vaan pyytämään jota kuta syömään sieltä tms.
Heh, menenkö siis jonkun kivannäkösen tytön luokse ja sanon heti ensiksi ''lähtisitkö syömään, minä tarjoan''? :D Ettei vaan tyttö vähän säikähtäisi...
Nykyään on aika vaikea tavata jossakin muussa kuin koulussa ja baareissa, kun on meinaa kaikenmaailman raiskaajia ja tappajia, jotka tappaa tosta noin vain. Ei sitä mennä tosta noin vaan juttelee jollekin tytölle, ties vaikka olis pippurisumutetta tai pahempaa: lamautin.
Eihän sitä voi mennä ketään tyttöä jututtamaan, ajattele nyt miten kauheeta oliskin jos tyttö kiinnostus ja läksyt jäis lukematta... Suorastaan rikollista!