masmar laatua

1110846
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kaikki muoviveneet palavat iloisesti.

Toisaalta ei tosta Iltalehdestä kannata kauheasti välittää. AAW:han ajelee aivan eri luokan veneellä kuin Masmar 47 on eli palanut vene ei siis ollut Masmar 47.

Äänestä
  • Porvarin hätähuuto eli Aamulehti ainakin väittää uutisessaan, että kyseessä oli nimenomaan Masmar 47. Ei siis se AAW:n uusin, yli 20-metrinen paatti. Syttymissyystä ei ole mainittu uutisessa mitään, tuskin se on edes vielä tiedossa.

    Äänestä

  • Vene oli Wihurin Masmar 47, aivan siitä läheltä lähtenyt..ja miten tuo muoviveneet palavat iloisesti liittyy Masmariin..

    Äänestä

  • topi kirjoitti:

    Vene oli Wihurin Masmar 47, aivan siitä läheltä lähtenyt..ja miten tuo muoviveneet palavat iloisesti liittyy Masmariin..

    Vene oli Wihurin, mutta uutisessa oli väärin veneen ikä, se ei ole uusi vaan muutaman vuoden vanha...

    Äänestä

  • JJs kirjoitti:

    Vene oli Wihurin, mutta uutisessa oli väärin veneen ikä, se ei ole uusi vaan muutaman vuoden vanha...

    Niinkään vaan kyseessä oli uusi viime talvena rakennettu masmar 47.Edellisen AAW ajoi vauhdilla maihin viime kesänä kun ohjaus ei toiminut ,ja nyt palanut vene oli rakennettu sen tilalle.

    Äänestä

  • hmm. kirjoitti:

    Niinkään vaan kyseessä oli uusi viime talvena rakennettu masmar 47.Edellisen AAW ajoi vauhdilla maihin viime kesänä kun ohjaus ei toiminut ,ja nyt palanut vene oli rakennettu sen tilalle.

    Minusta se näytti pienemmältä Masmarilta (30 rai 33, en muista), joka AAW:llä myös on. Olen nähnyt molemmat vierekkäin ja isompi on todella iso.

    Äänestä

  • hmm. kirjoitti:

    Niinkään vaan kyseessä oli uusi viime talvena rakennettu masmar 47.Edellisen AAW ajoi vauhdilla maihin viime kesänä kun ohjaus ei toiminut ,ja nyt palanut vene oli rakennettu sen tilalle.

    Lehtiin nyt ei tietenkään ole luottaminen, mutta ainakin Turun Sanomissa muistaakseni luki että kyseessä oli nimenomaan sama vene, joka viime kesänä ajettiin pitkälle maihin Tammon saareen.

    Äänestä

Palanut vene oli Masmar 47, samoin viime syksynä Tammon saareen ajettu vene. Wihurin isompi vene on Masmar 75. Viime syksynä tuhoutunut vene oli AAW:n, mutta palaneesta en ole 100% varma, mutta mitä ilmeisemmin myös se!

Tietääkö kukaan mitään syitä vahingoille?

Äänestä
  • Syksyllä saareen ajettu vene on korjattavan eräÄlle "ralliautoilijalle" RB:lle ja tämä palanut oli täysin uusi muiden vakuutusmaksajien maksamilla rahoilla rakennettu.
    Syynä kumpaankin hommaan löytyy ruorin ja penkin välistä.Hoitikohan poliisi kummassakaan onnettomuuden syyn tutkintaa virkavelvollisuuksiensa mukaan?

    Äänestä

Maksajan kommentti on ainoa totuudenmukainen ,muut ovat musta tuntuu ja vaimosta tuntuu arvoisia.

Äänestä

Kerran olen ollut Masmar 47 kyydissä ja kyllä sisätilojen viimeistely oli aika kehnoa ja halvan oloista. Miten herkkä lienee palamaan, sitä en tiedä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ööö kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/2004/05/18/1699042_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu