PORVARIT RULES

274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jos kansa tykkää porvarihallituksesta, sillä onhan demujen vaihtoehto tullut selväksi : VEROJA,VEROJA,VEROJA LISÄÄ VEROJA ,PÄÄOMAVERON KOROTUS ,KIINTEISTÖVERON KOROTUS ,PANKKIVERO ,PÖRSSIVERO ,TUULIVERO,LISÄÄ VEROJA ,VEROJA JA VEROJA , näillä se ihmisen onni urkenee demujen mielestä !

Äänestä
  • Verotuksen lisäämisellä ja lakkoilulla tuhottuja työpaikkoja voidaan sitten korvata temppu-työpaikoilla.

    Verovaroin ylläpidettyyn ihmiskauppaan ja orjatyövoiman välitykseenhän ei voi puuttua.

    Kun demarit ei 1970-80 luvulla saaneet suomea osaksi Neuvostoliittoa, niin tuodaan osa Neuvostoliiton gulagista suomeen orjatyövoimankäytön muodossa.


    Ja veronkorotuksiahan tarvitaan, jotta kauppaa pyörittämään voi palkata lisää demari-virkamiehiä.

    NINEL

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä näin kirjoitti:

Näillä männään
http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2011/02/hs_porvarihallitus_yha_suosituin_vaihtoehto_2349994.html
ja hyvä näin ,kyllä kansa tietää !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu