Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miten kunnioitatte

anapabtistien muistovuosipäivää?
7827
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Anababtismi oli kaiken nudismin ja naturismin esimuoto.
Se kuka ei tunne historiaa, ei myöskään voi olla oikea naturisti.

Äänestä
  • jo paljon paljon aikaisemmin osattiin olla ilman vaatteita. Jopa kisaillakin.

    Äänestä

  • Alaston. kirjoitti:

    jo paljon paljon aikaisemmin osattiin olla ilman vaatteita. Jopa kisaillakin.

    Rooman olympialaisia ei oikein voi kutsua nuismiksi tai naturismiksi, kun siellä julkinen alastomuus sallittiin vain teille miehille.

    Äänestä

Olisivat voineet olla silloin vähän fiksumpia, ja viuhahdella parempaan vuodenaikaan! Ajatelkaapas: vuosittainen muistopäivä keskellä kesää!! Esimerkiksi niin, että muistopäivänä koko kaupunki kuljeskelisi alastomana.

Äänestä
  • Kun on niin monenlaista käsitystä naturismin/nudismin alkuperästä, niin toivon, että kaikenlaiset lähestymistavat löytyvät kirjasta vuonna 2012.

    terv. [email protected], 040 577 0844.

    Äänestä

  • UPDATE_9284354 kirjoitti:

    Kun on niin monenlaista käsitystä naturismin/nudismin alkuperästä, niin toivon, että kaikenlaiset lähestymistavat löytyvät kirjasta vuonna 2012.

    terv. [email protected], 040 577 0844.

    Taidat raimo olla aikamoinen velikulta.

    Äänestä

  • KOMMENTTI. kirjoitti:

    Taidat raimo olla aikamoinen velikulta.

    KOMMENTTI. kertoi että olen velikulta ja että kirjani siirtyi vuoden eteenpäin. Ei. Kaikki on hanskassa. Kirja ei ole minun. Se on naturistien tuottama, eli KOMMENTTI. saa myös nimimerkillään Vapaus.org esim. luetella kaikki noin 50 häirikkönimimerkkiään kirjassa. Se on merkittävää tietoa. Mutta tekenee taas vain housuihinsa, vaikka muukin mahdollisuus on.

    Naturismi saa kirjan lahjana, ja edelleen 2012.

    Oletko KOMMENTTI. ylpeä tai edes innostunut monivuotisesta toiminnasta naturismin piirissä? Jaksatko? Mitä haluat vielä viedä "eteenpäin"?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Alaston. kirjoitti:

anapabtistien muistovuosipäivää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu