Enkeli Alavus-Virrat tien varrella

Uskovatko VL:t, että enkeleitä on vielä olemassa?
http://www.gospeloffaith.com/index.php?option=com_content&view=article&id=324%
4604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vl:ien usko moneen Raamatun ilmoittamaan asiaan on aika suppea.

Äänestä
  • Tämä enkelin näkijä toivoo, että voisi ottaa oman paikkansa ja olla Jumalan käytettävissä siinä missä Jumala häntä haluaa käyttää työssään ja huom.!! TOISTEN auttamiseksi.
    Siis se "MINÄ MINÄ!!!!" ei ole etusijalla. Ei kersukuta kuinka näin hyviä ollaan ja menestytään ja jaksetaan olla muita parempia, kun ollaan oikeita uskovia ja kaikella maallisellakin siunattuja oikean uskon tähden!!!

    Sanotaan, etteivät hyvä teot pelasta ja siksi ne jäävätkin sitten täysin toissijaisiksi. Mitäs muista!
    Mutta eikö tämä ole oikeaa nöyryyttä, mistä enkelin näkijä kertoo? Että haluaa ja SAA olla Jumalan käytettävissä "hyvien tekojen" kautta toisten hyväksi.
    Vai sekö on oikeaa nöyryyttä, että ryömitään jatkuvasti siellä ns. "ahtaalla portilla", eli "ei haluta" korvakoruja, rytmimusiikkia, ehkäisyä, vaikka tilanne olisi mikä jne., keskitytään nöyristelyyn ja syntien penkomiseen. Ehkä se ahdas portti olisikin sitä, että joskus katsoisi muutakin kuin omaa napaansa.
    Ja haluaisi antaa tilaa Jumalan rakkaudelle.

    Äänestä

Minä taas näin enkelin kerran Oulu-Kokkola tien varressa. Mukava huomata että ne liikkuvat myös siellä EP:llä :-)

Äänestä

VL:llien kohdalla? Jos evankeliumien pellot ovat valmiit leikattaviksi eli ihmiset Suomessa kypsyneet evankeliumin sanalle vastaanottavaisiksi, niin miten te aiotte haasteen vastaanottaa? vai aiotteko edelleen vain Siionin sisällä evanleioida niitä, jotka syntyvät VL-perheisiin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyseleväinenkunon kirjoitti:

Uskovatko VL:t, että enkeleitä on vielä olemassa?
http://www.gospeloffaith.com/index.php?option=com_content&view=article&id=324%

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu