Milloin hihat palaa?

vali vali

Täällä on aika paljon sellaisia ketjuja, joissa jompi kumpi, nykyään yhä useammin ja useammin nainen, valittaa, että ei saa kumppaniltaan tarpeeksi seksiä. Monessakaan keskustelussa ei kuitenkaan mainita määriä. Tilastojen mukaan suomalaiset harrastavat seksiä n. 90 kertaa vuodessa, eli alle 2 kertaa viikossa. Tämän perusteella minusta ainakaan esim. kerran kahdessa viikossa ei ole mitenkään tolkuttoman vähän. Kuinka harvoin sitä seksiä oikein on niillä, jotka siitä valittavat, kertokaa. Ja kertokaa kuinka usein sitä pitäisi olla, jotta ei olisi yhtään valittamisen aihetta.

4

963

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aagtaeet

      Minusta tuntuu, että seksuaaliset halut eivät mene kovinkaan monella parilla 1:1. Olen 43v mies ja ollut viidessä pitkässä/pitkähkössä parisuhteessa. Kaksi oli sellaista, joissa minä halusin huomattavasti useammin kuin nainen, naisille riitti kerran kuussa, toiselle vieläkin vähemmän. Se ei ollut hauskaa.

      Kaksi muuta oli sellaista, joissa nainen halusi monta kertaa viikossa, käytännössä päivittäin, minä taas en, sekään ei ollut hauskaa.

      Nyt olen suhteessa, jossa halut ovat suunnilleen samanlaiset. Tosin tässäkin nainen haluaa hieman harvemmin kuin minä, mut näin päin en koe sitä niin stressaavana kuin toisin päin. No, asiaan saattaa vaikuttaa se, että nykyinen naisystäväni on kaikin puolin muutenkin paras näistä kumppaneistani :)

    • erk i

      Minkä helvetin takia joku on antanut tälle miinuksen?

    • marikatariina

      meillä seksiä ehkä kerran 6kk:ssa, minä 23 ja mies 34. että kyllä, joillakin on oikeasti valittamisen varaa!

    • rengastaja

      tää ei ole valitus vaan esimerkkikertomus. mulla ja kahdella tyttökaverilla on ollut ikuiset ajat tapana käydä sunnuntaikävelyilla. siinä sitten tulee puhuttua yhtä ja toista. tämä kävely tapahtui n 2 vuotta sitten, olin ollut vuoden verran sinkkuna eron jälkeen ja tuntui että puute ja kurjuus oli ennen näkemätön, nimittäin seksi sujui liitossani täydellisesti loppuun saakka, muuta asiat menivät pieleen.

      tulipa siinä puheeksi kuinka pitkään meistä itse kukin oli ollut ilman seksiä. minä avasin jutun koska tuntui että puutteeseen ja vitutukseen voi kuolla kun oli ollut seksielämässä taukoa 2kk. toinen tyttökaverini siihen että mitäs tuo nyt on, hän sai viimeksi kun tätä ipanaa tehtiin (ipana silloin 2v). johon toinen että eihän tuo ole yhtään mitään, hänellä oli taukoa edelliskerrasta 10v mutta samana vuonna oli tullut sextattua jo kaksi kertaa!

      tää vaan esimerkkinä siitä mikä on liian vähän yhdelle ja mikä juuri sopiva tauko toiselle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      13
      4357
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1649
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      264
      1488
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1465
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      237
      1351
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1130
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1080
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1079
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1024
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      993
    Aihe