Pitkä parisuhde ja seksi olematonta. Jeesus, et käyn kuumana ja turhauttaa. Ja puheeks vaikea ottaa kun luulen et hänellä ei seiso kunnolla.
Avokki ei halua
I want
7950
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
etpä ole yksin tämän asian kans.. Täälläkään ei heru kuin 1-2krt/kk. Itse olen todella aktiivinen ja turhauttaa myös se kun en pääse itseänikään tyydyttämään kun toinen ei anna siihen hommaan rauhaa. Itse käyn työssä 6päivää viikosta ja toinen makaa kotona työttömänä. Mikä ärsyttävintä: Hän saa runkata mennen, tullen ja palatessa ja katsella pornoo, mutta minulta koko seksitouhu tuntuu olevan kiellettyä. Tyydytä sit ittes suihkussa pikaseen, onpa todella nautinnollista.. Sitä vaan haluaisi nauttia seksistä oman rakkaansa kanssa, mikä olisi parasta, mutta kun ei niin ei.
Syytä seksittömyyteen en tiedä, juteltu on.. Hieman vaikeasti tosin, kun toinen ei halua puhua siitä aiheesta. Miehellä seisoo kyllä mutta ei halua tehdä asian eteen mitään minun kanssa. Muuten parisuhteessa kaikki ok, jos olisin tiennyt tästä seksittömyydestää niin olisin valinnut toisin. Olen hieman alkanut katumaan parisuhdettani. Erota en haluaisi, mutta en halua olla nunnakaan.
Olen miettinyt pettämistä, mutta toteutusta siitä en ole vielä keksinyt. Tyypillistä ylitöihin joutumista olen miettinyt.. mutta kun ne ylityöt ei näy sitten palkassa..
Että miehet ei anna.
Itse miehenä, muutama vuosi sitten eronneena, ihmettelen suuresti.
Liitossamme seksiä sai ehkä kaksi kertaa/kk ja sekin sitä ainasta samaa (puuduttavaa), ilman variaatioita.
Itselleni seksiä 3-6 krt/vko on OK. Siitähän saa sen elämän voiman.
On se todellista. Olen seurustellut muutaman kuukauden eikä mies ole koskenut minuun seksuaalisesti kertaakaan, vain pitänyt kädestä. Olen kuitenkin ihan näyttävän näköinen ja seksikäs nainen eli suuresti ihmettelen asiaa. En ole ikinä elämäni aikana tavannut vastaavaa, päinvastoin, seksiä olisi tarjolla liiankin kanssa. Naisena tämä on ollut minulle todella raskasta aikaa. Juttelimme asiasta ja jos ymmärsin oikein, hän ei yksinkertaisesti halua minua seksuaalisesti eli riippuu naisesta, ketä haluaa. Nyt seurustelu on tullut suunnilleen tiensä päähän. Kerrankin, kun tapasin kunnollisen miehen, tämä päättyy näin uskomattomaan asiaan!!!!!
Ehkä ukkosi ei koe sinua seksikkääksi, tai sitten en käyttäydy niin.
siis et käyttäydy
helposti ajatellaan, että nainen on ei-haluttava. Itsekin olen ajatellut itsestäni monesti niin, koska miestä ei kiinnosta. Sanoo että painostan, ja miksi hänen pitäisi juuri sillä hetkellä pystyä kun minä haluan. Huoh. Viimeksikin kun ehdotin, oli miehellä ollut aikaa ladata akkuja kolmisen viikkoa ja vähänkö sitä loukkaantuu, kun toinen meneekin mieluummin nukkumaan:( (Ehdotin ihan päivällä sitä paitsi, en yöllä tms.) En ole ap. mutta muuten turhautunut, mikä noita ukkoja riivaa? Selittää vaan, et miksei naiset usko, että mies ei ole mikään kone. Onko liikaa pyydetty kerran kk?
itse seurustelen jo usean vuoden ajan ja olen huomannut että mies puoleiseen stressi ottaaa koville eli ei seiso ota eteen tai miksi sitä sanotaankin mut hyvinä aikoina pistetään menemääneikä me enää mitää nuorukaisia olla enempi keski ikää jo mut ei mitää kalkkiksia eikä joka kerta samaa yritetää vaihtelua ja uni ongelmatkin on ratkastu kyllä nukuttaa ku tukki ja aina sama partneri kuitenki on turvallisempi.Jos ei miestä muuten saa hereiille nii naisen täytyy kokeilla houkutella esim seksikkäil vaatteil tai jotain onhan teil mielikuvitusta.