DNA

10V. WELHON ASIAKAS

DNA OSTI WELHON SEN JÄLKEEN KAIKKI ON MENNYT PÄIN HEL....IÄ.
LOPETIN MAX-PAKETIN PISTIVÄT POIKKI 2 VIIKKOA LIIAN AIKAISIN
VAIKKA PYYSIVÄT TÄYTTÄ MAKSUA.
AJATTELIN PUDOTTAA LAAJAKAISTAN NOPEUTTA, MAKSU 30€ HITAAMMASTA!!!!!
NYT TUTKIN MUIDEN PALVELUJA.

4

400

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .............

      Kyllä ne Welhon palvelut on alkaneet mennä persiilleen jo aikaa sitten! Paljon ennenkuin dna sen osti. Tiedän sen kokemuksesta.

      On vaan joku typerä muoti-ilmiö haukkua Dnata, ilman pätevää syytä.

      • Tyytyväinen0009

        Alusta asti ollut Dna:an asiaks ja eikä mitään ongelmia ole ollut. Samoin Welhon asiakkaana muutaman vuoden, no siellä jotain pientä.


      • welho sucks
        Tyytyväinen0009 kirjoitti:

        Alusta asti ollut Dna:an asiaks ja eikä mitään ongelmia ole ollut. Samoin Welhon asiakkaana muutaman vuoden, no siellä jotain pientä.

        päätöksiä on alettu tekemään niin se johtunee siitä että Dnan hallituksessa ja johtoryhmässäkin istuu welholaisia eikä niinkään itse Dnasta. Itsekin oon sitä mieltä että welhon asiat on alkaneet mennä jo vuosia sitten päin persettä. Sitä ylimielisyyttä ja asiakkaiden tarpeiden vähättelyä ym. paskaa. En tosin tiedä onko se alunperin peräisin Sanoma Oyltä vai onko ihan welhon sisäinen strategia. Oli varmaan aika vikaliikku Dnalta ostaa tollainen kusetusfirma kuin Welho, nyt alkaa kärsimään Dnan asiakkaatkin noista welholaisten ylimielisyyksistä. Toivon että Tiuraniemi pistää ne welhon tyypit ruotuun ja kovan kuriin, Dnalla on ollut hyvä olla asiakkaana, samaa ei voi sanoa welhosta.


    • DNAhansidottu

      Olen DNA-kaapeli TV asiakas. Toista kuukautta on nyt taisteltu maksukanavien kans. Välillä näkyy osa tilaamistani kanavista mutta nyt ei enää mitään noudatettuani DNA vikapalvelun neuvoa mennä vaihtamaan uudempaan korttiin. On kuulemma ongelmia valtuutuksissa osasta kortteja. Ilmeisesti monella samanlaista ongelmaa kun vikailmoitusnumeroon on niin vaikea päästä. Kiinteistön omistaja vaihtoi halvempaan ja huonompaan, tästä sitten asukkaat maksaa enempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4368
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      148
      3139
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2458
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      48
      2370
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      98
      2025
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1606
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      23
      1602
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      153
      1445
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe