PerusS. 30% ja Rkp 3%, 17.04.2011

kumpikohan on hallituksessa vaalien jälkeen?
397
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oikeat luvut ovat PS 25% ja RKP 4%. Nämäkin luvut kelpaavat meille ihan hyvin.

Äänestä

Tietenkin Rkp, koska suomenkielisten ja ruotsinkielisten tasa-arvo olisi ruotsinkiellisten syrjintää.

Äänestä

Miten muute on mahdollista, että RKP:llä on aina ollut kaksi ministeriä hallituksessa? Onhan RKP:n ministerit
joskus uhanneet erotakin hallituksesta jos heidän argumenttejaan ei ole todeutettu. Sitä olen ihmetellyt onko
joku perustuslaillinen pykälä jolla he ovat oikeutettuja saamaan ne paikat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kumpijakampi kirjoitti:

kumpikohan on hallituksessa vaalien jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu