Kokoomus tekee töitä sen puolesta, että Suomen vientiyrityksillä olisi jatkossakin maksavia asiakkaita ulkomailla. Kreikan ja Irlannin tuen perusteita pohdittiin tässä joukolla ja asia selkiintyi meille paremmin,
kun tehtaamme asiakkaiden tilanne ulkomailla meille hahmottui.
Persujen läpän heitto on edesvastuutonta, koska se vie työpaikkamme, jos eurooppalainen pankkijärjestelmä kaatuu
kun tehtaamme asiakkaiden tilanne ulkomailla meille hahmottui.
Persujen läpän heitto on edesvastuutonta, koska se vie työpaikkamme, jos eurooppalainen pankkijärjestelmä kaatuu
Vastaukset 5
Vanhimmat
Eivät pysty takaamaan jäsenilleen läheskään kokoomuslaista elintasoa ja hyvinvointia.
Tämän ovat havainneet jopa kaikkein köyhimmät Afrikan maat, sieltä on jatkuvasti kasvava muuttovirta tulossa tänne vanhuksiamme hoitamaan ja opiskelemaan, ja hyvä näin.
Kokoomuslaiset ministerit ovat todellakin myyneet paljon suomalaisia "joutavanpäiväisiä" yrityksiä ulkomaille halvalla, ja ostaneet tilalle puhdasta ja tosi kallista Saksalaista "ilmaa", jota passaa nyt vaalien alla äänestäjän vedellä kiduksiinsa, tulee tosi kylläinen olo köyhemmällekin.
kokoomus on myynyt ja esitä ne kauppakirjat, jossa myyjän puolella on Kansallinen kokoomus rp
allekirjoittajana.
Esimerkkejä:
FORTUM myyty alihintaan ja Suomi olisi saanut monikertaiset osinkotulot, jos olisi Fortum omistuksensa pitänyt itse.
TIKKURILA myyty 5 miljoonaa euro tappiolla, vaikka Tikkurilan maalien myynti kasvaa vauhdilla Venäjän markkinoilla ja osakkeen kurssilla vain nousu painetta. Ei olisi kannattanut myydä.
KOKOOMUS ja ministeri Jyri Häkämies myyjänä.
Omille kavereilleenko myy yrityksiä?
Järjetöntä touhua Suomen ja suomalaisten kannalta.
-
.
HUIJAUSTA
Meidän verovaroja lähetetään sellaisiin paikkoihin, joissa esimerkiksi Kreikka on joutumassa velkojensa uudelleen järjestelyyn eli ei pysty velkojaan koskaan kokonaan maksamaan takaisin eli velkojat, Suomi mukaan lukien häviää rahaa. Kreikka on joutunut erittäin tiukalle kulukuurille ja EI TILAA MITÄÄN SUOMEN VIENTITEOLLISUUDELTA PITKÄÄN AIKAAN.
Kreikan ja Irlannin pelastamisessa on ollut kyse siitä, että suurien EU maiden pankit ja työeläkeyhtiöt saavat myytyä sijoituksensa pois Kreikasta ja Irlannista ennenkuin ne valtiot ovat velkojensa uudelleen järjestely tilanteessa, jolloin sijoitusten arvo romahtaa ja tulee tappioita.
Kokoomushan on saallinut ja sallii edelleen veroparatiisit ulkomailla, epäterveen verokilpailun ja esimerkiksi kansanedustaja Eero Lehti harjoittaa Suomessa vain ja ainoastaan liiketoimintaa, jossa 90.000 euron osingot ovat verovapaat. Työntekijöilleen esimerkiksi Taloustutkimus Oy:ssä Eero Lehti maksaa kiskuri palkkaa aivan mitätöntä korvausta tehdystä työmäärästä.
HUIJAREITA KOKO KOKOOMUS PORUKKA.
-
.
Päivitettyä tietoa kokoomuksesta
Jyrki Katainen asiakirjaväärennös
Jari Vilen gradukopio
Taru Tujunen varkaus
Jan Vapaavuori mm.rattijuoppo väkivaltarikollinen
Ben Zyskowicz Apollo-korvaukset
Kimmo Sasi liikenteenvaarantminen kuolemantuottamus
Suvi Linden jääviysongelma, kun jakoi rahaa omalle golf-kentälleen
Sirpa Pietikäinen rattijuoppo
Olli-Pekka Heinonen ei rikosta mutta osaamaton ja
taitamaton, Suomen suurin yksittäinen kupru veronmaksajien piikkiin (UMTS miljardi tappiot)
Ilkka Kanerva tutkinnassa
Maria Tiura tutkinnassa
Petri Saloa (kok.) yritys lahjoa hänet pysäyttänyt poliisi, ylinopeus
pysäytyksen syynä
Sampsa Kataja tutkinnassa
Niinistö, Katainen ja Häkämies veroparatiisirahoitettuja
Harri Jaskari laiton uhkaus
Olli Nepponen (KOK), rattijuopumus
Fryckman Peter talousrikoksia
Leppä Juhani talourikoksia
Lumio Vaasan kaupunginjohtaja, talousepäselvyyksiä
Louko Espoo talousepäselvyyksiä
Rauramo Anssi Helsinki "niskoittelu", syytteessä rattijuoppous
Salminen Lahti rattijuoppous
Kokoomuslaisten Nova-lahjukset
Sauli Niinistö kok 10 000
Merikukka Forsius kok 5 000
Ilkka Kanerva kok 10 000
Sampsa Kataja kok 5 000
Jari Koskinen kok 5 000
Marja Tiura kok 20 000
Jyri Häkämies kok 10 000
Pekka Ravi kok 10 000
Henna Virkkunen 5000
Petri Salo 10 000
Juha Hakola 5000
Tässä Katainen valehtelee häpeämättömästi kokoomuksen Nova-suhteista:
http://www.youtube.com/watch?v=zT0PLnuUnxI
Onneksi poliisi ei uskonut ja syytteitä on tulossa lisää.
-
.