Seteli repesi hieman

Minulta repesi hieman 5 setelin yläreunasta. Kysyms siis kuuluukin: käykä se kaupassa enään?
3309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tai jos ei käy niin käy pankissa vaihtamassa uuuteen. Jos ei vaihda niin talleta se tilillesi ja käy hakemassa toiselta kassalta uusi tilalle.

Äänestä

suattaahan tuo käyä tai suattaahan että ei

Äänestä

Revenneestä setelistä pitää olla yli puolet jäljellä niin se käy. Jos on yli puolet hukassa niin sitten ei käy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jemmu0 kirjoitti:

Minulta repesi hieman 5 setelin yläreunasta. Kysyms siis kuuluukin: käykä se kaupassa enään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu