Penispumppu on ok järkevästi käytettynä

hra isokulli

Sillä kun vetäisee kalun täyteen erektioon silloin tällöin niin röörit aukeavat ja kuonat lähtevät liikkeelle. Erektio paranee ja kalu saattaa jopa hivenen paksuuntua, tapauksesta riippuen.

Joku urologi varoitteli että alipaineita ei saa pitää yllä 1-2 minuuttia kauempaa. Minusta noinkin pitkä sessio on liikaa, kalu kovaksi ja paineet pois, eikä siinä mene kuin 20 sekuntia. Mitään vaurioita ei tule kun tekee näin.

Kaikkihan tietävät että liiallinen pumppaaminen aiheuttaa vakavia vaurioita penikselle. Penispumppu onkin fisujen miesten vehje eikä sitä pidä käyttää peniksen suurentamiseen vaan erektion parantamiseen.

4

2262

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ai,,tuu,,liiii,,,

      Joopa... tai halujensa tyydyttämiseen. En todella halua rakastella miestä joka ottaa alkusoinnut jostain hel,,,penispumpusta! Kylmää ja ällöntuntuista penistä saatavilla, ei kiitos!

    • pidänpitkään

      Mä pidän sen 30min kerralla,,paineessa ja hyvin on toiminut kulli sen jälkeen.))))

    • dfsdfsdfs

      ei se rikki mene vaikka parikin tuntia pumppaa

      • Anonyymi

        Laadukas penispumppu ei mene rikki. Miehen penis kyllä menee rikki ihan helposti penispumpun varomattomalla käytöllä. Kudokset voivat vaurioitua, paikat kipeytyä ja erektio kadota.


    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7073
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      111
      6188
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5215
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe