Alle 35 prosenttia on tuoreen

mukaan pääministeri M kiviniemeen tyytyväinen ja hyväksyy hänen jatkopestinsä.
Kun kannatus on noin surtkea, olisi syytä pikaisesti erota .
Näin me haapavetiset neuvotaan.
5132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Onhan keskusta silloin Suomen historian suurin puolue, kun 35% saa äänistä, voito tulee kotiin!

Äänestä
  • vihreät sekä ruotsalaiset kepujen lisäksi.
    Eivät näy olevan enää ton marin kivireen takana kuin 35 -rosenttisesti.

    Äänestä

Olipa Soinille ja Kataiselle tapahtunu hirveä syöksy alaspäin katainen enää 23% ,soini 11% ,urpilainen 9% ja Mari Kiviniemi kasvattanu uuden hallitusen pääministeriksi häntä haluavien määrän jo 36%. Mää äänestän nyt pääministeripuoluetta, haluan Kiviniemestä pääministerin!

Äänestä
  • Ihmiset alkaa nähdä jo noita Soinin kopiota jo oikessa valossa ,kun kannatus on noin rajussa pudotuksessa, ei äänestäjiä kovin pitkään voi huijata!

    Äänestä

  • pois huijarit kirjoitti:

    Ihmiset alkaa nähdä jo noita Soinin kopiota jo oikessa valossa ,kun kannatus on noin rajussa pudotuksessa, ei äänestäjiä kovin pitkään voi huijata!

    Joo kyllä nyt on huijukselle tullu toppi, ei kopiomalla muiden ohjelmista saa luottamusta kansalta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tutkimuksen kirjoitti:

mukaan pääministeri M kiviniemeen tyytyväinen ja hyväksyy hänen jatkopestinsä.
Kun kannatus on noin surtkea, olisi syytä pikaisesti erota .
Näin me haapavetiset neuvotaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu