Narkolepsiaperheet toivovat, että narkolepsiaan johtneet syyt selvitetään perinpohjin:
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2010/12/1240637/narkolepsiaperheet-toivovat-laajempia-tutkimuksia
Tätä selvitystötä ei voi tehdä tässä maassa kukaan muu kuin THL Terhi Kilven johdolla. Lasten vanhemmat haluavat siis tehdä yhteistyötä asiantuntijoiden kanssa eikä erottaa heitä. Niinpä rokotevastustajien erovaatimukset ovat räikeässä ristiriidassa narkolepsiaperheiden toiveiden kanssa, joten eiköhän olisi aika pistää suut suppuun ja vähän hävetäkin omaa käytöstään!
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2010/12/1240637/narkolepsiaperheet-toivovat-laajempia-tutkimuksia
Tätä selvitystötä ei voi tehdä tässä maassa kukaan muu kuin THL Terhi Kilven johdolla. Lasten vanhemmat haluavat siis tehdä yhteistyötä asiantuntijoiden kanssa eikä erottaa heitä. Niinpä rokotevastustajien erovaatimukset ovat räikeässä ristiriidassa narkolepsiaperheiden toiveiden kanssa, joten eiköhän olisi aika pistää suut suppuun ja vähän hävetäkin omaa käytöstään!
Vastaukset 6
Vanhimmat
Terhi Kilpi ja Pekka Puska sensijaan on saatava ulos THL:stä. Häpeä tai katumus on kummallekin tuntematon käsite, eikä kumpikaan ole tehtäviensä tasalla. Lisäksi korruptio ohjaa THL:n tekemiä päätöksiä koskien kansalaisten terveydenhuoltoa.
"Tätä selvitystötä ei voi tehdä tässä maassa kukaan muu kuin THL Terhi Kilven johdolla".
Terhi Kilpi on luonnollisestikin jäävi tutkimaan asiaa. Tästä ovat narkolepsiaan sairastuneitten vanhemmat ja kaikki muutkin harvinaisen yhtä mieltä.
Terveydenhuolto, joka aiheuttaa kansalaisille enemmän haittaa kuin hyötyä on riittävä syy erottamiseen. Rokotehankinnoista päättäneitten ja kansalaisille väärää ja harhaanjohtavaa tietoa jakaneitten pitää ymmärtää itse eronsa tarpeellisuus.
Ellei mikään muu auta, Kilpi ja Puska on haastettava oikeuteen kuten tapahtui Ranskan terveysministerin kohdalla, jota syytettiin kansalaisten massamyrkytyksestä.
Narkolepsiavanhemmet - saati rokotevastustajat - eivät nimitä asiantuntijoitua tutkimaan tapausta. Sen tekee THL ja paras asiantuntemus on heillä. Ketään ei eroteta, ja se on kaikken vaan parasta oppia hyväksymään tai kärsikööt sitten muuten vaan tuskaansa. THL, Pekka Puska,Terhi Kilpi ja GSK ovat kaikki yhtä viattomia eikä edes vielä tiedetä, mikä oli rokotteen todellinen osuus asiassa - siksi sitä kovasti nyt tutkitaankin.
THL on jäävi nimittämään henkilöitä tutkimaan omia virheitään. Näin rikostutkinta toimii kaikkialla ja hyvä niin.
Terhi Kilpi, Pekka Puska, GSK ja kumppanit eivät suinkaan ole vastuuvapaita toimiensa seurauksista.
THL on pattitilanteessa, ei suinkaan lasten vanhemmat.
http://www.adressit.com/vaadimme_paula_risikon_terhi_kilven_seka_pekka_puskan_eroa
Parikymmentä päivää ja vain vajaa 700 allekirjoittajaa. Heikko menestys kertoo jotain suomalaisten perusfiksuudesta. Erovaatimukset ovat lapsellista vouhotusta. Asia, jota ei kukaan olisi osannut ennustaa, ei voi olla pätevien asiantuntijoiden erottamisen syy. Rokoteinfon puoskareitako pitäisi laittaa tilalle?
> Asia, jota ei kukaan olisi osannut ennustaa, ei voi olla pätevien asiantuntijoiden erottamisen syy. Rokoteinfon puoskareitako pitäisi laittaa tilalle?
Onko esityksesi totuutta vastaava, vai hieman muunneltu?
"Puoskaritko" vain osasivat ennustaa?