Nyt selvis, äänestän SDP:a!

Vakavasti mietin Perussuomalaisten äänestämistä, mutta kun kävin vaalikoneella, niin enhän voi Suomalaisena edes harkita Perussuomalaista puoluetta äänestää. Olin 100% eri linjoilla kuin Timo Soini ja hänen puolueensa.
Kokeilkaa vaalikonetta vaikka ihan ite! http://friends.murrur.fi/stuff/soinikone/
5107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En millään voisi äänestää perussuomalaisia, joiden puheenjohtaja Timo Soini "hartaana" paavia kannattavana uskovana jää VALEHTELUSTA housut kintuissa kiinni. Ei luota uskovaiseen joka kehua retostelee tehneensä "Soinin" ilmastopoliittista mallia puolitoistavuotta Brysselis ja se paljastuukin toisen puolueen työn kopioinniksi.
Omahyväisyydessään Soini ei edes katunut ja pyytänyt anteeksi julkista valehteluaan. Eduskuntatyössäkin on jo monta takinkääntämistä Soinilla nähty, kun perussuomalaiset ovat äänestäneet vastoin puheitaan julkisuudessa. "Buldoggikasvoinen VALHE vietti iltaa" sanat laulusta VALHE ja TOTUUS soi aina mielessä, kun Soinin näen puhumassa.

Äänestä

Varmaan olet ennenkin siitä kärsinyt. Sinunlaisia on aina vaan vähemmän.

Äänestä
  • Rehellisyys maan perii ja tyhmästä päästäni en kärsi yhtään, voinhan katsoa ihmisiä silmiin puhtaalla omallatunnolla.

    Äänestä

  • Rividemari kirjoitti:

    Rehellisyys maan perii ja tyhmästä päästäni en kärsi yhtään, voinhan katsoa ihmisiä silmiin puhtaalla omallatunnolla.

    Olisi hauska nähdä persukannattajien saamat tulokset vaalikoneesta. Löytyiskö yhtään rehellistä ja rohkeaa persua julkistamaan oman tuloksensa?

    Äänestä

  • Konemieskone kirjoitti:

    Olisi hauska nähdä persukannattajien saamat tulokset vaalikoneesta. Löytyiskö yhtään rehellistä ja rohkeaa persua julkistamaan oman tuloksensa?

    Meinaatko nuijana, että ton perusteella joku tekee äänestyspäätöksen. No joku tosi nuija.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Varma ääni SDP:lle kirjoitti:

Vakavasti mietin Perussuomalaisten äänestämistä, mutta kun kävin vaalikoneella, niin enhän voi Suomalaisena edes harkita Perussuomalaista puoluetta äänestää. Olin 100% eri linjoilla kuin Timo Soini ja hänen puolueensa.
Kokeilkaa vaalikonetta vaikka ihan ite! http://friends.murrur.fi/stuff/soinikone/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu