Vai mikä mättää?
CIA Mellakoiden takanako?
Boykasen Valheet
13345
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Vai tarkoitatko ehkä muslimimaiden kansalaisten mielenilmaisuja.
Hassu juttu, että Kreikassa jossa poltettiin ihmisiä hengiltä puhutaan oikeutetusta mielenilmaisusta.
Mutta kun ihmiset kokoontuvat osoittamaan mieltään jossakin sosialistijohtoisessa maassa niin puhutaan mellakoista ja yritetään oikeuttaa mielenosoittajien teurastus.
No, olihan varmaan Kiinan Taivaallisen Aukion terrastuksessakin mellakasta. Ihmiset nukkuivat väkivaltaisella tavalla teltoissaaan ja makuupusseissaan kun Kiinan armeijan tankit ihan rauhanomaisesti ajoi heidän ylliteseen.
Libyassa on ilmeisesti käytössä sala-ampujia joiden tarkoitus on terrorisoida mielenosoittajia. Raskailla sotilas-aseilla aseistamattomien siviilien ampuminen on tietysti kiva selittää "mellakoilla".
Vähän samaan malliin kuin aikoinaan Puolan Jarutzelski. Sotilaat kaduille teurastamaan Solidaarisuus-liikkeen mielenosoittajia.
Nyt lienee kyse siitä, että kun Saddamin kaatumisen jälkeen on selvinnyt muslimeille, että heitä on huijattu. Demokratia on mahdollista myös muslimimaissa. Ei tarvita sosialistista tai islamistista diktaturiaa. Kansa voi vaatia aitoa demokratiaa ja ihmisoikeuksia.
Ja se mikä on mahdollista muslimimaissa voi olla mahdollista vaikkapa Kiinassa. Kiinan viranomaisten paniikki näkyy kiihtyvänä kansalaisaktivistien katoamisina. Kansa ei enää alistu.
USAn ajatus tarjota diktaturioille ja sorrole vaihtoehto näyttää onnistuvan.
NINEL
luuletko, että kun tuota samaa virtta tarpeeksi usein veisaat niin se menee ihmisten kalloon ?
vain tyhmien sillä viisaat ja täyspäiset osaavan käyttää omia aivojaa eivätkä anna göbbelsien ohjata itseään.
CIA tosiaan on mellakoiden takansa. Mitään todisteita ei ole esittää, mutta kyllä se on. On se! Nyt vielä poljen jalkaa lattiaan ja hoen "On se!"
Jo helpotti. Nyt voimme turvallisin mielin jatkaa jankuttamalla ASS-imperuimin rötöksistä. Tämä on totuus.
ajaa vain työläisten ja kansan etua. Olet ilman muuta oikeassa. Afganistakin puheet huumebisneksestä ovat puhdasta hörhöjen höpinää.
Hullujahan ne ovat, jotka epäilevät että se muurikadun madoffien asiaa ajaisi, ihan pimeitä tyyppejä.
Eihän cia:n rikoksista ole missään mitään näyttöäkään.
Kun unelma omasta pikku diktaturiasta kaatuu, niin täytyyhän se olla CIAn syytä. Miten nyt tavallinen kansa voisi kaataa hienon sosialsitidiktaturian Libyassa tai Egyptissä. Miten tavallinen kansa muka voisi olla tyytymätön kommunistihallintoon Kiinassa. Eihä Kiinassakaan ole kuin sata miljoonaa ihmistä orjan asemassa. Miten he nyt voisivat olla tyytymättömiä. CIA on pakko kertoa se heille.
No, eihän pikku-Punikki voi rauhassa unelmoida kunnon puhdistuksista ja kansanmurhista joita pääsy diktaattoriksi omaan pikku Punikki-Valtioon edellyttäisi, jos Sossu-Possu-diktaatttori toisensa jälkeen joutuu luopumaan vallasta
Harmittaahan se.
NINEL
asiaa... hyvä jöppels, palstan agitaattori.
Keskustelemme CIA:n kuvitelluista tekemisistä viimeisten viikkoja aikana. Mitään todisteita vainhorhajemme tueksi ei tarvitse olla. Riittä, että CIA on joskus menneinä vuosikymmeninä ollut mukana jossain hämärissä hankkeissa.
Nyt pitää taas polkea jalkaa maahan ja jankuttaa itselleni: CIA:n syytä! ...ja taas helpotti. CIA tosiaan on syyllinen!
epäilevät sitä.
http://www.infowars.com/globalists-seek-to-hijack-middle-east-revolution-to-topple-iran/
Kyllähän ajattelevat ja järkevät ihmiset tietävät, mistä on kyse.
Turhaan täällä yrität totuutta kumota.
Pohjois-Afrikkaa ja Lähi-Itää varten.
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=23315
Tietysti joutuu kysymään, miksi joku on ottanut oikeuden omiin käsiinsä ja haluaa muokata maailmaa omien etujensa mukaan ?
Jos sen tekisi joku muu kuin USA sitä sanottaisiin tyranniksi mutta nyt puhutaan "demokratian viemisestä".
Kuitenkin kaiken takana on pieni eliitti, joka on sotkenut sanat ryöstäminen ja demokratia.
Kyllähän maailma voitaisiin yhdentää ja ongelmat ratkaista ilman sotia ja väkivaltaa jos vain tämä eliitti itse alistuisi demokratiaan.
Mikään ei olisi helpompaa nykyisin kuin yhteisvoimin toteuttaa ne hankkeet, joilla planeetan ja kansojen elämä turvataan ellei pienen eliitin ahneus sotkisi yhteistyötä. Jos joku haluaa ajaa vain omia etujaan niin seurauksena on ikuinen vihanpito.
NWO-eliitti on tämän unohtanut ja siksi se voikin luoda vain diktatuurin josta demokratia ja kansalaisoikeudet on hävitetty.
Tulee mieleen nuo Kreikan "rauhanomaiset" mielenosoitukset, joissa poltettiin hengiltää kolme ihmistä. Nehän oli ihan oikeutettuja kun hallitus joutui leikkaamaan etuja, kun valtio oli elänyt yli varojen ja vaarassa jäädä ilman kansainvälistä luototusta. Taisi tuon murhatyön lisäksi myös tyhjentyä muutama myymälä. Joku voisi sanoa sellaista ryöstelyksi.
Nyt kun Diktaturiat syrjäutetään ja kansa haluaa demokratiaa niin tämä on ryöstelyä ja pelkkää mellakointia. Joopa joo.
Onhan selvää, ettei kansa muslimimaissa voi haluta muutosta. Ajatus, että diktaturia on huono homma ja että demokratia voisi tarjota paremmat olot ei voi kertakaikkiaan sopia muslimin ajatusmaailmaan. Tälläinen pikku rasismi on pakko hyväksyä tosiasiana. Ajatuksen on pakko tulla muualta; ihan pakko. Kiukuti kiukuti kun kaikki ei usko.
NINEL
kumota TOTUUTTA. Joskus vaan epäilen sitä. Sen jälkeen minun täytyy polkea jalkaa maahan ja inttää itselleni, että totuus on totuus. Se helpottaa ja valaistun taas uudelleen samoin kuin sinäkin. Pitää myös muistaa, että jos en ajattelisi samoin kuin sinä, niin en olisi ajatteleva ja järkevä ihminen joka tietää, mistä on kyse.
kun sinäkin sen TIEDÄT. Mieti seuraavalla kerralla edes hetki ennen kuin alat kirjoittaa.
totuudentorvesta.