Oinos-Pena: omaetu ensin!

Pentti Hauveli Oinonen on sisäistänyt soinismin syvimmän olemuksen: omaetu aina ensin!

http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011022213234258_vl.shtml
4157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

se menee.

Mutta pysy sinä vaan näissä kaappihomojen suosimissa Autotallijärjestöissä...hehheeeeheehhhheeee

Äänestä
  • ...vain oma etu mielessä, raivannut kaikki toisin(lue omilla aivoillaan)ajattelijat syrjään. Mielenkiintoista tässä uutisessa on, että Oinonen "muistaa" asiat eri lailla kuin Kärkkäinen. Kuulostaapa tutulta. Näin hän aina toimii, kun joutuu vastaavaan tilanteeseen. Demnentoi toisen muistikuvat ja muistaa asian itselleen parhain päin...paikalla olleena voin näin todeta.

    Äänestä

  • ...pelkästään... kirjoitti:

    ...vain oma etu mielessä, raivannut kaikki toisin(lue omilla aivoillaan)ajattelijat syrjään. Mielenkiintoista tässä uutisessa on, että Oinonen "muistaa" asiat eri lailla kuin Kärkkäinen. Kuulostaapa tutulta. Näin hän aina toimii, kun joutuu vastaavaan tilanteeseen. Demnentoi toisen muistikuvat ja muistaa asian itselleen parhain päin...paikalla olleena voin näin todeta.

    Oinosen ruotuun?

    http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Vanhanen ei saamassa syytettä/1135264005384

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


ex perSS kirjoitti:

Pentti Hauveli Oinonen on sisäistänyt soinismin syvimmän olemuksen: omaetu aina ensin!

http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011022213234258_vl.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu