Mitä Stubbi sekoilee

kanssa? Eikö Suomen pidä brändinsä mukaisesti pyrkiä sovittelijaksi arabimaailmaan? Ilmoittaa vain, että nyt mellakkastoppi - täältä tullaan sovittelemaan.
386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

keskeisempiä komponentteja että kaikki konfliktit selvitetään Suomen välityksellä. Eikös tänne jo perustettu se rauhanteon osaamiskeskus. Ei sellaista konfliktia mitä brändityöryhmän mukaan ei saada sovitetuksi suomalaisella konseptilla toimien. Se konseptihan on Suomen vientituote, vai mitä?
Stubbia vaan kehiin nyt. Ahtisaari voi vähän jeesata jos neuvottelut jumittuvat.

Äänestä
  • Lisäksi vielä Jorma Ollila, joka muutoin toimi brändityöryhmän johtajana, myymään samalla Nokian kännyköitä.

    Äänestä

pienen maan da-da-damia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niiden sanktioiden kirjoitti:

kanssa? Eikö Suomen pidä brändinsä mukaisesti pyrkiä sovittelijaksi arabimaailmaan? Ilmoittaa vain, että nyt mellakkastoppi - täältä tullaan sovittelemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu