KEROSTALOASUMISTA

MUKAVA ASUA TALOSSA JOSSA MUUTAMAT IHMISET EI KAIKKI KYTTÄÄVÄT TOISTEN TEKEMISET.
EIKÖ OLISI AIKA HANKKIA JOTAIN TEKEMISTÄ SILLEKKIN AIKAA KUN VAHDATA KUKA MITÄKIN TEKEE.
EI PIDÄ MUUTTAAA OLLENKAAN SEMMOISEN ASUNTOON JOSSA JOUTUU OTTAMAAN
MUUTKIN HUOMIOON.KATSOKAA PEILIIN OLISIKO TEISSÄ ITSESSÄNNE JOTAIN VIKAA.
12789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kiinnostaa kuka milläkin aikaa vie roskapussinsa? Ikkunasta toljottaminen ulos ei tarkoita että joku kyttää.
Kovin on ahdas mieli jos ei voi liikkua ja elää pelossa että joku kyttää. Onko muiden huomioonottaminen sitä että kulkee rappukäytävässä huppu silmillä? Hipsii hiljaa kuin varas yössä...

Äänestä
  • mitäs läksit..

    Äänestä

Muuttakaa hyvät ihmiset omakotitaloon,siinä riittää töitä talvella kuin kesälläkin,eikä sitten jaksa kiinnostaa toisten tekemiset,saa olla pikin tai poikin, kellään ei pitäs olla valittamista......

Äänestä

Sama se on asutko kerros tai omakotitalossa, sielläkin on sellaisia mulkkuja naapureina, jotka kyylää kaikkea mahdollista, jopa irvokkaita viestejä lähettelemällä.

Äänestä
  • Verhot vain ikkunaan yötä päevee eikä kukaan kato sisään eikä ulos !

    Äänestä

Täällä Suonenjoella kerrostalo asukkaat saavat tehdä ihan mitä haluavat ja ihan mihin aikaan haluavat. Tää on oikee villilänsi ja jos koetat ajaa vuokralaisena etujasi, sinut voidaan haastaa käräjille, lähestymiskiltoa hakevat naapuritsinulle herkästi jos koetat saada oikeuksiasi kuuluville, eivät kestä että heidän kullannuppujen tekemisistä vanhemmilleen kerrotaan. Se koetaan uhkailuna ja pahana asiana, että totuus kerrotaan. Toki kerrostalon alakerrassa sijaitsevassa autotallissa saa tehdä mopo ja autoremonttia sekä tehdä puutöitä, vaikka läpi yön, käyttäen liuottimillesia maaleja, bensaa mopon osien pesuun sekä röökiä vetää sydämen kyllyydestä. Kyllä se vaan niin on että kerrostalo asujiakin sitoo normit ja järjestyssäännöt!! Kelenattu

Äänestä
  • vaikka vanha viesti, niin on ajankohtainen näköjään aina. Ei se mitään että itse melskaa kerrostalossa, kunhan muiden häirintä ei kuulu.
    Taloyhtiössä on säännöt ja niitä noudatetaan. ihan jokainen. Jos tässä on pakko kuunnella tuota v---ja p---- päiväaikaan, niin yöllä odotetaan että on hiljasta ja annnetaan rauha naapureillekin.
    Viina on kirosana kerrostaloasumisessa. Se aiheuttaa harmia ja mielipahaa käyttäjälle ja naapureille.

    Äänestä

Pienet virittelyt ei mitään, mutta pahin moka jos antaa naapurin ukolle räpsyä. Siitä alkaa taloyhtiön syöksykierre, asuntoalueen arvon romahtaminen yms. mille ei pystytä kaupungintalolla kaavoituksilla eikä millään muillakaan taikapempuilla muuttamaan.

Äänestä

Valitettavasti minulla ei ole muuta tekemistä kuin kyttiä toisia.

T: Se verhon takaa kuikkiva alakerran rouva

Äänestä
  • Kytätkää pois, eipä haittaa. Voin näyttää ostoskassinkin jos haluatte tietää mitä tänään ruuaksi. En ymmärrä miksi joitakin ahdistaa jos joku katsoo ikkunasta!
    Ja hyvä kun joku pitää minunkin asioista huolta ja ajantasalla, jääpi itelle aikaa katella kaikessa rauhassa vaikka telkkaa tms.

    Äänestä

Tuon kyttäämisen saa loppumaan helposti, etit ikkunaas niin pahan näkösen äijän persettään näyttämään niin johan menee jauhot suuhun ja kompastuu kyttääjä omiin jalkoihinsa. Tätä taktiikkaa en tosin itse ole käyttänyt, muuta hälläväliä asennetta kuitenkin. Jos joidenkin elämä on jäänyt vain siihen toisten kyttäämiseen, niin sitten pitää jo senverran apua antaa tähän kamalaan tilanteeseen että verhot auki ja täys show päälle! Lasku tosin kannattaa lähettää heti perässä, eihän se telkkarinkaan katselu ole ilmaista.

Äänestä

Eiks se kyttäjä just oo siellä ikkunan takana, tarkotatko et pihamaalla joku äijä vilauttas karvasta takapuoltaan.
Nykyihminen ei kerrostalossa pienistä hätkähdä, kirjottelee sit tänne nettiin ja kauhistelee.
Toisaalta vaikka jonnekin valittais ei se auta mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KERROSTALOASUKAS kirjoitti:

MUKAVA ASUA TALOSSA JOSSA MUUTAMAT IHMISET EI KAIKKI KYTTÄÄVÄT TOISTEN TEKEMISET.
EIKÖ OLISI AIKA HANKKIA JOTAIN TEKEMISTÄ SILLEKKIN AIKAA KUN VAHDATA KUKA MITÄKIN TEKEE.
EI PIDÄ MUUTTAAA OLLENKAAN SEMMOISEN ASUNTOON JOSSA JOUTUU OTTAMAAN
MUUTKIN HUOMIOON.KATSOKAA PEILIIN OLISIKO TEISSÄ ITSESSÄNNE JOTAIN VIKAA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu