Nyt aukes suomalaisille tie ulos EU-helvetistä, kiitos Kari Kärkkäiselle, että älysi luopua ehdokkuudesta. Se oli kunnon teko. KD ei ole tehnyt minkäänlaista esitystä EU-sopimuksen purkamiseksi, vaikka sokea Reeetakin näkee jo nälkää, kun EU:n käskyjä totteleva Suomi käy toisten sotia ja pönkittää vieraita pankkeja. Oman maan asiat on huonolla hoidolla (raha ei kuulemma riitä:(
- Masa kehiin!
On pelastettava Suomen perustuslaki! Siitä äänestää uusi eduskunta vaalien jälkeen.
Perustuslakia ei luovuteta EU:lle "niin vain". Hanttiin pannaan ja lujasti.
- Vapaudesta on maksettu kova hinta.
Kuuntele
http://www.youtube.com/watch?v=Mw054grPg9s
- Masa kehiin!
On pelastettava Suomen perustuslaki! Siitä äänestää uusi eduskunta vaalien jälkeen.
Perustuslakia ei luovuteta EU:lle "niin vain". Hanttiin pannaan ja lujasti.
- Vapaudesta on maksettu kova hinta.
Kuuntele
http://www.youtube.com/watch?v=Mw054grPg9s
Vastaukset 10
Vanhimmat
VSL/IPU todella tiesi 1990-luvulla mitä EU tuo tullessaan. Kovin säälittävää onn ollut seurata rappiopuolueiden peliä suomalaisten päänmenoksi. Valtapuolueet kaikki ja myös eduskunnan pienpuolueet ovat toimineet kuin N-liitto olisi toiminut jos olisi Suomen nujertanut. Säälittävien aseiden kuten alkoholin ja ruuan hinnan vetäminen mukaan EU-keskusteluun on pohjanoteeraus entisiltä valtapuolueilta . Niiden isänmaallisuus oli valetta. Vain rikastuminen koko pelin takana ja tietysti valtaväestön kustannuksella.
saavat sitä mitä ovat tilanneet. Emme äänestä Kepua, emmekä Sossuja ja Kokoomuksen kierrämme kaukaa.
Valehtelijoita ja kansan kusettajia kaikki. Äänestän ennen vaikka naapurin paskatalikkoa tai kirvesvartta:(
Kyllä vi****aa:((
Itsenäisyyspuolueen vaaliteema on “Päätösvalta Suomeen”.
Kiitos, Liisa. Meillä on vain yksi tie: Ulos EU:sta. Rahan syytäminen vieraille valtioille on lopetettava ja päätösvalta palautettava Brysselistä Suomeen. - Vaaleissa puhuu kansa.
Hälytys
– Valtion velka kasvaa noin 30 000 euroa minuutissa...
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2010/05/28/valtion-velka-kasvaa-noin-30-000-euroa-minuutissa/20107644/12
Lisää tietoa täällä
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2010/09/14/suomen-velat-ylittavat-sadan-miljardin-vuonna-2014/201012751/12
On tosi kysymyksessä - olemme menettämässä myös perustuslakimme.
Äänestä Itsenäisyyspuoluetta - anna sanan kiertää...
Terveisin
SiskoSuomi
Totta teällä puhutaan. Pörsämmäellä äänestää nyt kaekki Ipua.
Kepu on pettäny jo liijan monta kertoo,
kuuntele, hyvä ihminen, köyhän veisu
http://www.videos.es/reproductor/jaakkoteppo-ty246tt246m228nveisu-(3nVMQ0-dySM
on monta hyvää syytä liueta EU-populasta ja äkkiä. Takuulla tulee kuulemma yllätysvaalit.
Miten IPU pysäyttäisi kansan kurjistumisen?
Kysyjälle:
Itsenäisyyspuolueen ehdotus tilanteen korjaamiseksi on:
-Puretaan meille epäedullinen EU-sopimus ja lähdetään EU:sta.
Lopetetaan EU-maksut ja vieraiden kansojen elättäminen, tuhlaripankkien tukeminen ja toisten sotien sotiminen.
UUSI SUOMI (raha) 2.3.11 Lisää veroja on luvassa:
http://www.uusisuomi.fi/raha/109766-demari-kataisen-tyly-verolinja-–-5000-uutta-koyhaa
JOS OLISIMME VAPAA KANSA - päättäisimme asioistamme itse.
Nyt nuotit sanelee EU.
EU EI vai EU KYLLÄ
Tutustu, avaa linkki ja ota kantaa!
www.eumielipide.k24.fi