Maria! shown yleisö

raivostuttavaa...

Kyllä on sitten raivostuttavan idioottia yleisöä kyseisessä ohjelmassa. Mistähän näitä löydetäänkin sinne paikan päälle höröttämään? Yleisö on törkeä ja nolo, nauravat kohdissa joissa ei välttämättä sovi hekottaa kun mielipuoli. Mun mielestä nauru on hyvä juttu ja nauraa saa hauskoille, hyville asioille. Myös eloisa yleisö on parempi kun kuivakka ja tympääntynyt. Mut rajansa se on hauskuudellakin.. tänään ohjelmassa oli puhetta edesmenneestä Kari Tapiosta ja joku beatboxaaja sitten kertoi, että Kari halusi oppia räppäämistä. Niin yleisö nauroi oikein ulvahtaen pilkasta ja nauraakseen tälle naurettavalle papparaiselle, joka halusi räpätä. Onhan se sairaan noloo ja tyhmää, et joku Kari Tapio on sanonu tällasta.
Ihminen nyt kuitenkin sattuu olemaan kuollut ja hänen poikansa odottivat "haastattelu"vuoroaan lämpiössä kuullen tämän kaiken kuinka lapsellinen yleisö nauraa räkäisesti ja ilkkuu heidän isäänsä.

On muitakin jaksoja ollut jossa yleisö on puhjennut noloon nauruun jossain kohdassa jossa ois vähän odotettu aikuisiltä ihmisiltä sellasta pientä itsehillintää. Että hautajaisissahan siellä ei olla, mut onko meillä kellään oikeutta nauraa päin naamaa sellasille asioille, jotka on oikeesti kipeitä asioita eikä tarkotettu huumoriks.

Ihan vaan Maria show:n yleisössä istuneille ja sinne aikoville terveisiä. Ihan myötähäpee on joskus ollu kovempi teitä kohtaan kun esimerkiks vesa keskistä tai johanna tukiaista :D

5

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • idiot nation

      No eihän tää ämmä ole itsekään muuta kuin vittu tuhjäpäinen kaakattaja,joten miten kuvittelet että yleisö olis sen tasokkaampaa,kusipää ämmä joutas vittuun töhtöjensä kanssa!Ihan samoin kuin Hjalliksen mulkero!

      • olenpuhunut

        Harkimosta pidän myös.


    • raivostuttavaa...
    • olenpuhunut

      Vesa Keskinen on ok
      ja aikaansaanut sellaista mihin
      joka pojalla ja tytöllä ei ole rahkeita.

      Tukiaista en tiedä enkä usko että olen mistään jäänyt paitsioon.

    • Totta turiset

      Eilen kyllä oli tääs täys idiootteja sali täynnä,jotku piti koko ajan kauheeta älämölöä siellä taustalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      268
      9771
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      315
      6976
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      80
      1790
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1451
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      104
      1404
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1171
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1099
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      41
      902
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      24
      770
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      752
    Aihe