22.8.1974-syntyviä?

Jellonatar

No kun kaikki muut täällä kyselee niin ajattelin sitten, että täytyyhän minunkin..hehe!!
Onkos kukaan syntynyt torstaina 22.8.1974?
-Itse tulin muailmaan joskus klo 16-kieppeillä silloin. Muuten ABBA voitti sinä vuonna Euroviistutkin..heh! (Olen syntynyt Ruotsissa)

8

705

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ollaan

      heppi pystyssä....

      • Jellonatar

        Aijaaha!! On muitakin näin aamusta pystyssä ja vielä samaan aikaan syntynyt?! Minkälaista elämää elät nykyään?
        -Oletko mies vai nainen?
        -Eräs pikkuveljeni kanssa samaa käyvää luokkaa lukiossa on myös syntynyt samassa sairaalassa ja samana päivänä ja pikkuveljeni luuli ensimmäisenä päivänä sen olevan minä, joka asteli samaan luokkaankin vielä?! -Ihme homma.


      • Jellonatar
        Jellonatar kirjoitti:

        Aijaaha!! On muitakin näin aamusta pystyssä ja vielä samaan aikaan syntynyt?! Minkälaista elämää elät nykyään?
        -Oletko mies vai nainen?
        -Eräs pikkuveljeni kanssa samaa käyvää luokkaa lukiossa on myös syntynyt samassa sairaalassa ja samana päivänä ja pikkuveljeni luuli ensimmäisenä päivänä sen olevan minä, joka asteli samaan luokkaankin vielä?! -Ihme homma.

        En sitten tiedä miksi se likka oli sitten vuotta myöhemmin aloittanut lukion, mutta koska kävivät vain 2-vuotista linjaa niin saatiin koko komppania lakin samaan aikaan.


    • tytti

      oon syntyny 22.8 nut 1991

    • Leijona-74

      Täällä pohjoisessa suomessa asustelen ja olen syntynyt tuolloin 22.8.1974 aika taisi olla klo 11.20 tai jotain....näin ovat kertoneet ;)

    • ´Täällä myös yksi 22.8.1974 syntynyt. Koillismaalla ollaan ja aika on kait joskus puolen päivän aikoihin.....näin ovat kertoneet ;)

    • Una leona

      22.8.1974 illalla varttia vaille kahdeksan, nainen olen ja asun ulkomailla

    • Una leona

      Una leona lisää vielä, että entisellä työkaverilla oli sama synt.pvä tämä henkilö on venäläinen nainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      19
      4669
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1702
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      287
      1566
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      74
      1514
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      243
      1388
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1120
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1054
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1023
    Aihe