mutta miten sitten kun pitää istua kuskin paikalle. Onko mahdollista että kun Timo Soinin puolueesta tulee hallituspuolue että he poistaisivat suomesta työttömyyden ja toisella kädellä valtiontalouden kuntoon. On sitä yrittänyt vuosikymmenien varrella useampikin puolue. Mitä heille tulisi antaa sankitoiksi jos eivät siinä onnistukkaan. Jalkapuuhun, nurkkaan vai julkinen anteeksi pyyntö ? Kukin tietysti demokraattisessa yhteiskunassa tekee oman valintansa ketä äänestää !
Takapenkiltä on hyvä antaa neuvoja
Huolestunut Urpo
5337
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Joo niin se on aina ollut, että mitä kovemmat puheet, sitä pienemmät teot. Tuskin tässä mitään muutosta tulee mihinkään suuntaan. Soinista nimittäin ei ole hallitusohjelman tekoon ja se on täysi fakta!
Sitähän nuo Katainen, Vanhanen ym. pellet on luvannut ennen joka vaaleja. Joko laitetaan jalkapuuhun?
Missäs he ovat luvanneet tuollaista, muualla kuin omassa pienessä mielikuvituksessasi?
Jätä Urpo äänestämättä, kun äänestäisit kuitenkin väärin.
Puutu sinä urpo asiaan sitten kun olet siinä iässä, että pääset äänestämään.
Kovasti epäilen sitä, menevätkö persut hallitukseen. Ja vaikka pääsisivät, enpä usko ihmisten elämisen tason sillä korjautuvan. Itse olen päättänyt persuja äänestää pelkästään siksi, ettei ole muuta keinoa vastustaa nykymenoa, johon en ole tyytyväinen.