No moi Teemu,me täällä Canadassa tuon Niemisen kans meinataan napata se kannu,ollaan jo finaalissa,ai niin et oo vieläkään voittanu sitä HAH HAH JES JES! koita jaksaa kirkkonummella,soita jos vaikka 7 päivästä edes joku tulis ottamaan kuvia! Saat koskea kannuun kesällä jos tuut käymään!
Terkkuja temelle!
Kipper
19685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
päässyt edes finaaliin asti...ikuinen itsekäs luuseri...
SM Jokereissa...BUAHAHHAHHAHHAHAHAAHAHAHHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHHHAHAHAHAHAHHAHAHHAAHHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!
teme kuitenkin pelannu nhl:ssä yli 10 vuotta ja voittanut maalikuninkuuden pariinkin otteeseen. laitapa lista omista saavututuksistasi. taitavat silti jäädä temen vastaaville, vaikka hänen suurimpana saavutuksenaan pidettäisinkiin (vain?)jokereiden sm-kultaa.
mutta hei, kaikkea hyvää sinulle. jatka ihmeessä jääkiekon seuraamista ja ennen kaikkea kommentointia. aina kiva keskustella asiallisten ihmisten kanssa.
Teme tosiaan pelannu NHL:ssä noin 10 vuotta mut ei voittanut maalikuninkuutta pelatessaan Winnipegissä, Mogilny teki samat 76 maalia.Kipper pelannut vain muutaman vuoden,voi vielä voittaa vaikka useammankin kannun vielä.
Kipperin asennekkin on eri planeetalta kuin "kaikki-mulle-heti-nyt" Turha Teemulla.
Joo-o,Selänne onkin kyllä ihan pyll*stä..
Joka jätkähän nyt 879 runkosarjaottelussa NHL:ssä tekee 452 maalia ja antaa 499 syöttöä..piisofkeik,ja silleen.
Kyllähän nuo haukkujat voisi kokeilla itsekin samaa...tokkopa kuitenkaan moni heistä mahtuisi edes Suomi-sarjan joukkueeseen...puhumattakaan Mestiksestä,Sm-liigasta...ja ennen kaikkea Nhl:stä.
..niin,täällähän sitä ollaan Calcaryssä.Teme vaan on niin itsekäs mulkkersson,unohtanut et jääkiekko on joukkuepeli
Eiks toi oo aika säälittävää...toi tee ite perässä -jupina?!:D Luuletko sinä, ett Teemu on siitä saavutuksesta kovinkaan ylpeä, jos se nyt onkin tehny meikäläistä enemmän pisteitä NHL:ssä?! Kylläkai kritiikkiä saa silti antaa?!
Valitettavasti se totuus on vaan niin, ett vain voittajat tullaan muistamaan.
Ketään ei kiinnosta kuinka monta maalia, joku Maukka Etana teki tulokas kaudellaan NHL:ssä.
Stanley Cupin voitto on ainoa asia, joka merkitsee.
Kyllä Teemu tullaan muistamaan.Ja hänen nimensä tulee olemaan ikuisesti Nhl:n ennätyksissä.Kukaan ei ikinä tule tekemään tulokaskaudellaan enempää maaleja kuin mitä Teemu paukutti.Olkaamme ylpeitä siitä.
Niin että vain Stanley Cup muistetaan...Ville Niemisellä on Stanley Cup,menes kysymään amerikassa moniko tietää kuka on Ville Nieminen...Aika moni tietää Selänteen,jolla ei ole SC:ta.
Suomalaisten kateus kaiken voittaa...Selänne tehnyt yli 400 maalia nhl:ssä,itse ei erota kiekkoa virvelistä...Selänteellä yli 20 upeaa autoa,itsellä ruostunut japsikottero...Teemulla on omaisuutta vit*sti miljoonia,itsellä tilillä 500€...mutta mehän emme ole kateellisia...emmehän...Teemu kun on vaan huono...joo-o...
kyllä sillä on aika v***sti merkitystä jos on tehny 76 maalia tulokaskaudella. tämän vuoden maalikuninkaat rick nash, jarome iginla ja ilja kovalchuk tekivät vain 41 maalia. ja kyllä selänne on kuuluisampi kuin joku ville nieminen vaikka ei olekkaa voittanu stanley cupia. niin et mee lässyttää muualle.
Miten niin "vain" 41 maalia,sehän on kova juttu.Katos peli muuttuu koko ajan,ei kukaan enää tee 76 maalia,Grezkyn saavutuksia ei riko kukaan jos ei nyt maaleja suurenneta futismaalien kokoisiksi.Ei varmasti N-liiton kuuluisa KLM ketjukaan tänä päivänä sillä pelisysteemillä pärjäis ihan huipputasolla.Siinä sulle..
Ei kateellisia. Temeltä puuttuu se nöyryys jota ehkä vaaditaan aivan terävimmällä huipulla.Miten voi olla mahdollista et aina missä Teme on pelannut,joukkue ei pärjää:kun lähti anaheimista ankat oli heti finaaleissa,kun lähti haista,Sharksilla menee heti paremin,kun pelas coloradossa heti tippuivat jatkosta,tosin Temen omien sanojen mukaan hänentasoisten pelaajien olisi pitänyt saada enemmän peliaikaa.Onhan Koivulla,Lehtisellä,Nummisella,Niinimaallakin vara ostella autoja,antaa ostaa!! Aivan sama onko Temellä autoja 17 tai 69 kpl,Temen vaan pitää aina jotenki vouhottaa,minä tietenki,antakaa mulle,minä menen haastatteluun..
Olen tavannut Teemun kaksi kertaa,niin että olemme jutelleet.
Ja ei kyllä Teemu tuntunut yhtään itsekkäältä tms.
Kyllä itsellä ainakin voisi hieman pissa nousta päähän jos tienaisi 5-10 miljoonaa dollaria vuodessa...vai miten on...Mutta mielestäni Teemulla ei ole noussut päähän.Ja joka joukkueessa jossa Teemu on pelannut niin fanit ovat pitäneet Teemusta.Juuri sen takia että Teemulla on aina aikaa faneille,ja jakaa nimmareita ja vaihtaa muutaman sanan.Esimerkiksi Paul Kariya ei jaa yhtään nimikirjoitusta koskaan,joten fanien keskuudessa hän ei ole läheskään yhtä suosittu...
enhän minä vähättele tuota 41 maalia. mutta selänteen suoritukseen verrattuna noissa maaleissa on huikea ero. nykypäivänähän 41 maalia on kova suoritus koska peli on muuttunut puolustusvoittoisemmaksi. yritin vain havainnollistaa että kyllähän selänteenkin suoritukset ovat olleet loistavia.
winnipegissä maalikuninkuutta (jakoi sen siis mogilnyn kanssa), eikä voittanut anaheimissakaan vuonna 1998, kun jakoi bondran kanssa maalikuninkuuden 52 maalilla (teme missasi 9 peliä), mutta -99 kaudella temppa voitti maurice richard -trophyn (paras maalintekijä, 54 osumaa). 97-98 kaudella teme teki yli 25% anaheimin maaleista (52/205). noihin lukuihin ei kyllä tänäpnä pääse enää kukaan, siihen suuntaan laji on menossa. pointtini on vaan se, että sankarin ja konnan ero on hyvin häilyvä näissä keskusteluissa. oikein naurattaa lukea näitä kirjoituksia, joissa oikein räksyttämällä räksyttämästä päästyään ihmiset jaksavat vielä räksyttää temen suorituksista. hieman hiljaisempaahan miehellä on pari viime kautta ollut, mutta kun vaan tuntuu, että teemun menestymättömyys on joillekin henkilökohtainen loukkaus, jota pitää kommentoida mahdollisimman alatyylisesti. onneksi syksyllä on world cup, niin sitten saa taas haukkua teemua, että kuinka hän oli suomen menestyksen esteenä.
Kyllähän se on maaleja tehny,eihän sitä kukaan kiistä
taas nähtiin kuinka ylimieliset haukkaavat eniten paskaa!