Stadin Urpot

SaiPa-fani

Suomen suurin naurun aihe. Koko joukkue joutaisi rämpimään sinne Suomi-sarjan pohjamutiin. Joukkue ei tule voittamaan koskaan mitään, eikä Stadin Urpojen fanikatsomo ainakaan viisastu lähivuosituhansina. Ja sitten kun joukkue saa turpaan kaukalossa, fanit ottavat turpaan kaukalon ulkopuolella. BUAHAHAHAHAHAHAHAHAA!

9

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokeri 47

      tosi hauskaa, tuuppa sanoo toi matsin jälkeen jokerifaneille nii katotaan kuka saa turpiin! Ja saipa ei oo saavuttanu mitään!

    • miää

      Hei saipa-fani. Ihan vaan, että kun tulet provoomaan, niin muista että narrit on HESASTA, ja HIFK STADISTA!

    • SaiPa-fani

      Ai niinhän se olikin. Eli HESAN urpot!

    • HATA IFK!

      HEI SAIPA-FANI :D! Jokeritfaneja on varmaa 100 kertaa enemmä ku saipal :D! Jokereitten eteläpäädys on jtn 500-1000 tyyppi, kun taas ryssillä eli teillä huutaa sen 10 jätkää epätoivosesti ''saipa!'' !! ETTÄ SUKSI JUNTTI KUSEEE JA MEE HARJOTTAA SITÄ KATSOMO KULTTUURIA SINNE VITUN LATOO!


      TULKAA KOITTAA MATSIN JÄLKEE!!!!

      • HATA IFK!

        JOKEREIDEN SAAVUTUKSET:Mestaruudet: 6
        (1973, 1992, 1994, 1996-97, 2002)

        Hopeaa: 6

        Pronssia: 1

        SAIPAN: 1 PRONSSI!


      • HATA IFK!
        HATA IFK! kirjoitti:

        JOKEREIDEN SAAVUTUKSET:Mestaruudet: 6
        (1973, 1992, 1994, 1996-97, 2002)

        Hopeaa: 6

        Pronssia: 1

        SAIPAN: 1 PRONSSI!

        Just tollaset sun kaltaset lande juntti janarit on kateellisia Jokereille.... On rahaa, hieno areena, suurin fanikatsomo, -90-luvun mahti =)! vedä kätee vitun janari mee nussii sitä saipa logoo! HÄPEÄ!!!! JANARIIIII!!


      • Anti-pellet
        HATA IFK! kirjoitti:

        Just tollaset sun kaltaset lande juntti janarit on kateellisia Jokereille.... On rahaa, hieno areena, suurin fanikatsomo, -90-luvun mahti =)! vedä kätee vitun janari mee nussii sitä saipa logoo! HÄPEÄ!!!! JANARIIIII!!

        Ensinnäkin, 90-luvun mahti on TPS. Toiseksi, jokereilla ei ole rahaa, kun kaikki valuu jokaisen hävityn kauden jälkeen viemäriin. Kolmanneksi, jokerit on ryssiä eikä SaiPa. Silloisen Töölön vesan pelaajat sekä fanit, olivat kaikki kommunisteja, ja työläisiä. Saipaa kannattavat olivat osana kukistamassa punanarrien säälittävää kapinaa.


    • trivials

      Kysymys.
      Mitä eroa on jokeri-fanilla ja spurgun paskalla?

      Vastaus.
      Spurgun paska haisee vähemmän.

      Kaikkea hyvää vaan sinne itä-helsingin slummi-lähiöihin.

    • SORIMUT

      Mahtaako monikaan olla kuullut TPS:n Hunajatan alkuperäistä versiota ?
      Biisiä joka maalinjälkeen alkaa soida ? No tässä kuitenkin teille kaikille kiinnostuneille

      http://www.youtube.com/watch?v=JCrwXj3hUis

      (Linkki vie Youtubeen (Erkki Liikanen Hunajata Alkuperäinen versio)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      46
      3128
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      46
      2921
    3. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      54
      2695
    4. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      51
      2535
    5. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      3
      2374
    6. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      32
      2116
    7. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1870
    8. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      45
      1799
    9. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      45
      1777
    10. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      48
      1602
    Aihe