Stadin Urpot

SaiPa-fani

Suomen suurin naurun aihe. Koko joukkue joutaisi rämpimään sinne Suomi-sarjan pohjamutiin. Joukkue ei tule voittamaan koskaan mitään, eikä Stadin Urpojen fanikatsomo ainakaan viisastu lähivuosituhansina. Ja sitten kun joukkue saa turpaan kaukalossa, fanit ottavat turpaan kaukalon ulkopuolella. BUAHAHAHAHAHAHAHAHAA!

9

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokeri 47

      tosi hauskaa, tuuppa sanoo toi matsin jälkeen jokerifaneille nii katotaan kuka saa turpiin! Ja saipa ei oo saavuttanu mitään!

    • miää

      Hei saipa-fani. Ihan vaan, että kun tulet provoomaan, niin muista että narrit on HESASTA, ja HIFK STADISTA!

    • SaiPa-fani

      Ai niinhän se olikin. Eli HESAN urpot!

    • HATA IFK!

      HEI SAIPA-FANI :D! Jokeritfaneja on varmaa 100 kertaa enemmä ku saipal :D! Jokereitten eteläpäädys on jtn 500-1000 tyyppi, kun taas ryssillä eli teillä huutaa sen 10 jätkää epätoivosesti ''saipa!'' !! ETTÄ SUKSI JUNTTI KUSEEE JA MEE HARJOTTAA SITÄ KATSOMO KULTTUURIA SINNE VITUN LATOO!


      TULKAA KOITTAA MATSIN JÄLKEE!!!!

      • HATA IFK!

        JOKEREIDEN SAAVUTUKSET:Mestaruudet: 6
        (1973, 1992, 1994, 1996-97, 2002)

        Hopeaa: 6

        Pronssia: 1

        SAIPAN: 1 PRONSSI!


      • HATA IFK!
        HATA IFK! kirjoitti:

        JOKEREIDEN SAAVUTUKSET:Mestaruudet: 6
        (1973, 1992, 1994, 1996-97, 2002)

        Hopeaa: 6

        Pronssia: 1

        SAIPAN: 1 PRONSSI!

        Just tollaset sun kaltaset lande juntti janarit on kateellisia Jokereille.... On rahaa, hieno areena, suurin fanikatsomo, -90-luvun mahti =)! vedä kätee vitun janari mee nussii sitä saipa logoo! HÄPEÄ!!!! JANARIIIII!!


      • Anti-pellet
        HATA IFK! kirjoitti:

        Just tollaset sun kaltaset lande juntti janarit on kateellisia Jokereille.... On rahaa, hieno areena, suurin fanikatsomo, -90-luvun mahti =)! vedä kätee vitun janari mee nussii sitä saipa logoo! HÄPEÄ!!!! JANARIIIII!!

        Ensinnäkin, 90-luvun mahti on TPS. Toiseksi, jokereilla ei ole rahaa, kun kaikki valuu jokaisen hävityn kauden jälkeen viemäriin. Kolmanneksi, jokerit on ryssiä eikä SaiPa. Silloisen Töölön vesan pelaajat sekä fanit, olivat kaikki kommunisteja, ja työläisiä. Saipaa kannattavat olivat osana kukistamassa punanarrien säälittävää kapinaa.


    • trivials

      Kysymys.
      Mitä eroa on jokeri-fanilla ja spurgun paskalla?

      Vastaus.
      Spurgun paska haisee vähemmän.

      Kaikkea hyvää vaan sinne itä-helsingin slummi-lähiöihin.

    • SORIMUT

      Mahtaako monikaan olla kuullut TPS:n Hunajatan alkuperäistä versiota ?
      Biisiä joka maalinjälkeen alkaa soida ? No tässä kuitenkin teille kaikille kiinnostuneille

      http://www.youtube.com/watch?v=JCrwXj3hUis

      (Linkki vie Youtubeen (Erkki Liikanen Hunajata Alkuperäinen versio)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      125
      3380
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      55
      2951
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2454
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      111
      2002
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      170
      1644
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      30
      1298
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1142
    8. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      15
      936
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      914
    10. Polvinen hylkäsi Persut

      Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.
      Kajaani
      152
      877
    Aihe